komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego


[NOWE WIDEO] Premier w Kamieńcu: Będę rekomendował, żeby Kamieniec Ząbkowicki został miastem

sobota, 8.2.2020 16:10 , komentarze: 95 , odsłony: 25695
kategorie artykułu:

Podczas sobotniej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Kamieńcu Ząbkowickim, szef rządu zapowiedział, że wesprze starania lokalnego samorządu w ubieganiu się o prawa miejskie.

Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Dolnym Śląsku, odwiedził także powiat ząbkowicki. W Złotym Stoku zapowiedział powstanie obwodnicy miasta w ramach rządowego programu „100 obwodnic”.

Premier przyjechał także z krótką wizytą do Kamieńca Ząbkowickiego, zwiedził Pałac Marianny Orańskiej, a na konferencji prasowej zapowiedział, że wesprze władze Kamieńca Ząbkowickiego w staraniach o uzyskanie praw miejskich.

- Dzisiaj to jest wieś, ale pan wójt zawnioskował do Rady Ministrów, żeby Kamieniec Ząbkowicki, który ma prawie 5000 mieszkańców był miastem. Bardzo pozytywnie zapatruję się na ten wniosek, będę rekomendował Radzie Ministrów, żeby Kamieniec Ząbkowicki stał się miastem – mówił Mateusz Morawiecki – Myślę, że taki awans, mówiąc językiem sportowym, na pewno należy się – dodawał premier.

Szef polskiego rządu z uznaniem wypowiadał się także o samym pałacu i jego renowacji:

- Niesamowite miejsce, przepiękne. Kamieniec Ząbkowicki w ogóle jako miejscowość mógłby obdarować wiele polskich miast i wsi faktami swoich dziejów. To przepiękne dzieło sztuki, architektury, które mieliśmy okazję obejrzeć, uosabia współczesne dzieje Polski  mówił premier wymieniając zrabowane dzieła sztuki i pałacowe marmury, które posłużyły wyposażeniu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie - Pan wójt, Marcin Czerniec, ma znakomite plany jego odbudowy. Te założenia tarasowe one są absolutnie unikatowe w skali Polski i Europy. Chciałbym wszystkich zaprosić do tego przepięknego miejsca i dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się, żeby utrzymać piękno tego miejsca.

 

 

 

Wasze komentarze

Jednego kamienieckiego Biedronia już w gminie mamy
piątek, 14.02.2020 17:23 autor:
Petera
piątek, 14.02.2020 17:24 autor:
Gnoje z PiSu precz.
piątek, 14.02.2020 18:15 autor:
Dworzec należy do PKP.
wtorek, 11.02.2020 10:50 autor: WÓJTT
oczywiście że do PKP ale jest wizytówką przyszłego miasta
wtorek, 11.02.2020 13:21 autor: pasażerka
TO CO ZROBIŁA NA POMORZU PAN BŁOŃSKA JA JAKO...
wtorek, 11.02.2020 07:57 autor:
pokarz jeden przyklad z mafi vatowskiej kto siedzi ,albo chciaz...
poniedziałek, 10.02.2020 23:55 autor: mieszkaniec
Złotousty obiecuje przed wyborami Dudy. Jeszcze są naiwniacy ?
poniedziałek, 10.02.2020 17:25 autor: bezpartyjny
A kontenery PCK opróżnili??
poniedziałek, 10.02.2020 16:35 autor: adaś
Nie wiedziałem że Pinokio ma brata :)
poniedziałek, 10.02.2020 14:34 autor:
Marcinek a gdzie byli mieszkańcy jak był p i s...
niedziela, 09.02.2020 09:35 autor: Gggv
Po ca mieszkancy ,zonke wylansowal ,a ona przeciez od...
niedziela, 09.02.2020 18:54 autor: oko
No ryska nie bylo...trzezwieje po dzwonie tym co go nie...
poniedziałek, 10.02.2020 21:59 autor: Grzybek
wszystkich swoich kolegów olał ale wstyd zniewaga
niedziela, 09.02.2020 19:46 autor:
mieszkańcy Kamieńca dziękują premierowi za wizyte
poniedziałek, 10.02.2020 09:35 autor:
DUDA+PIS=SPRAWIEDLIWOŚĆ.
poniedziałek, 10.02.2020 09:06 autor:
Duda + PiS = tragedia
poniedziałek, 10.02.2020 09:54 autor:
PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM!
poniedziałek, 10.02.2020 09:20 autor:
O fantayk się odezwał karła i dojnej zmiany
niedziela, 09.02.2020 09:18 autor: PiSiory na emeryture
Tak... GŁOSUJCIE NA Dudę... Będzie metro...
niedziela, 09.02.2020 13:33 autor: Ula
Jeszcze metro by się przydało.
niedziela, 09.02.2020 10:19 autor: pik
Miał być tramwaj do Goleniowa.
niedziela, 09.02.2020 11:14 autor:
Proszę pomóżcie mieszkańcowi naszego powiatu. Oluś ma dopiero 11 lat...
niedziela, 09.02.2020 08:29 autor: Mieszkanka powiatu
Tylko PiS i Prezydent Duda nie ma innej opcji.Zobaczcie jakie...
niedziela, 09.02.2020 08:12 autor: Radca
Ale jaja! Wystarczy pierwsze zdjęcie i kto ma odrobinę oleju...
sobota, 08.02.2020 21:02 autor: Wieśniak z krwi i kości
Mateuszek Kłamczuszek!
sobota, 08.02.2020 23:10 autor: .
Jak za Gierka!
sobota, 08.02.2020 20:43 autor: autor
panie premierze do puki nie zmieni sie wojt to w...
sobota, 08.02.2020 17:46 autor: mieszkaniec
a radni to co święte krówki kanapki biorą
sobota, 08.02.2020 17:48 autor:
PiSiory precz
sobota, 08.02.2020 17:28 autor:
Kiełbasa wyborcza. Brawo.
sobota, 08.02.2020 16:27 autor:
Lepiej przestałby kłamać. Jak PiS wsadzi w to swoje palce...
sobota, 08.02.2020 16:22 autor: AntyPiS
Jaaaasne... wszystko obieca kłamca jeden
sobota, 08.02.2020 16:18 autor:
To ty jesteś tym co chodzi PO Kamieńcu z tym...
sobota, 08.02.2020 16:21 autor:
piątek, 27.3.2020 10:48
poniedziałek, 23.3.2020 09:56
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa