komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 17 października 2018

Wiktora, Marity

„Kręgosłup – fakty i mity na temat bólu oraz profilaktyka zdrowotna” - spotkanie z cyklu "Dbaj o zdrowie"

czwartek, 11.10.2018 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 303
kategorie artykułu:

Temat sobotniego spotkania nosił nazwę – „Kręgosłup – fakty i mity na temat bólu oraz profilaktyka zdrowotna”. Specjalista fizjoterapii Tomasz Piojda przekazał wiedzę głównej przyczyny bólu pleców oraz jak ważne dla naszego zdrowia jest utrzymywanie prawidłowej pozycji i regularna aktywność fizyczna.

To ważne, aby starać się utrzymywać prostą postawę w trakcie siedzenia czy stania. Niemniej jednak, zbyt długie przebywanie w danej pozycji może również negatywnie wpływać na kręgosłup i tym samym prowokować występowanie bóli w jego obrębie. W rzeczywistości regularna aktywność fizyczna może nas uchronić przed bolesnością pleców. Oczywiście pod warunkiem, że ćwiczenia są prawidłowo wykonywane i nie korzystamy z bardzo ciężkich ciężarów na siłowni. Źle przeprowadzone ćwiczenia nie tylko nie pomagają, ale mogą nawet zaszkodzić na ogólną kondycję kręgosłupa.

Dziękujemy za zainteresowanie i już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Dbaj o Zdrowie” – sobota 20 października 2018 r., godz. 12.00.  Tematem kolejnego spotkania będzie „Bezdech senny, a choroby układu sercowo-naczyniowego” .

 

UMiG Ząbkowice Śl.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 15.10.2018 12:13
5
poniedziałek, 15.10.2018 12:10
1
poniedziałek, 15.10.2018 11:56
6
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele