komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 25 maja 2020

Grzegorza, Urbana

[KOMUNIKAT SANEPIDU] Czterech pracowników DPS w Opolnicy zakażonych koronawirusem

niedziela, 17.5.2020 14:02 , komentarze: 7 , odsłony: 8124
kategorie artykułu:

Profilaktyczne testy na obecność koronawirusa przeprowadzone w czwartek w Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy wykazały zakażenie koronawirusem u czterech pracowników. DPS już został objęty kwarantanną, zlecono testy wszystkim pensjonariuszom. 

[AKTUALIZACJA 18.05. KOMUNIKAT PSSE W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH]

 

fot. profilaktyczne badania w kierunku koronawirusa wśród pracowników, DPS Opolnica

 

- Wczorajsza sobota była dla nas bardzo intensywna i pracowita. W Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy po przeprowadzonych 132 testach potwierdziły się cztery przypadki koronawirusa wśród pracowników - mówi starosta ząbkowicki Roman Fester.

Jak dodaje starosta, natychmiast zwołano Zespół Zarządzania Kryzysowego w starostwie, przy udziale dyrekcji sanepidu i dyrektora DPS-u w Opolnicy. Podjęto szybkie działania w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Objęto kwarantanną pensjonariuszy w dwóch powiatowych obiektach oraz wszystkich pracowników Domu Pomocy Społecznej i ich rodziny. Dzięki współpracy z dyrektorem Wojewódzkiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz ze starostą kłodzkim, jeszcze wczoraj zorganizowano wymazy dla wszystkich pensjonariuszy DPS-u. Ponadto koniczne było również objęcie kwarantanną prywatnego Domu Opieki w Opolnicy. 

Na chwilę obecną sytuacja jest w pełni opanowana. Pragnę wspomnieć, że osoby zakażone nie wykazywały żadnych objawów choroby. Pokazuje to jak złudne jest twierdzenie, że już jesteśmy bezpieczni, a obok nas nie ma osób zakażonych. Chciałbym prosić Państwa o zachowanie czujności i przestrzeganie wszelkich zasad ostrożności dla bezpieczeństwa waszego i ludzi w waszym otoczeniu. - apeluje Roman Fester - Szczególne podziękowania kieruję do osób, które dobrowolnie zdecydowały się na podjęcie pracy w tak trudnych okolicznościach i w celu zapewnienia opieki, wyżywienia i obsługi pensjonariuszy zgodziły się poddać kwarantannie w Domu Pomocy Społecznej.

 

Czytaj także: W DPS Opolnica przeprowadzono testy w kierunku koronawirusa

 

 

Wasze komentarze

Każdy może byc zarażony i nawet o tym nie wie,dlaczego...
niedziela, 17.05.2020 21:57 autor: Gość
W końcu ktoś napisał coś sensownego każdy potrafi tylko potępiać...
poniedziałek, 18.05.2020 09:03 autor: Pracownik
Prawda
niedziela, 17.05.2020 22:26 autor:
sobota, 23.5.2020 10:07
czwartek, 21.5.2020 14:33
czwartek, 21.5.2020 09:11
środa, 20.5.2020 14:34
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.