[FOTO] Zobaczcie, jak prezentuje się ulica Różana w Ziębicach po remoncie!

wtorek, 14.5.2024 13:02 2707 0

Urząd Miejski w Ziębicach poinformował o zakończeniu prac remontowych na ulicy Różanej. Inwestycja pochłonęła ponad 1,1 mln złotych. W piątek, 10 maja odbył się oficjalny odbiór drogi z udziałem przedstawicieli jednostek miejskich i wykonawcy.

- Już można korzystać z przejazdu ulicą Różaną! Ulica ta łączy ulicę Spacerową z ulicą Cichą, umożliwiając dojazd do budowanej hali sportowo-widowiskowej od strony osiedla, a także do projektowanego budynku wielorodzinnego SIM Sudety i dalej do ul. Wojska Polskiego. Inwestycja była dofinansowana z Rządowego Programu Rozwoju Dróg wysokości 1 107 669,50 zł, a zadanie wykonała firma Insand pana Józefa Gruszeckiego ze Złotego Stoku - informuje UM Ziębice.

 

Zakres robót obejmował: prace przygotowawcze, wykonanie koryta, ustawienie krawężników, wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni, wykonanie chodników oraz zatoki autobusowej. Dodatkowo w ramach inwestycji został utwardzony teren, który będzie wykorzystywany jako parking dla mieszkańców czy osób korzystających z hali.

W piątek, 10 maja odbył się odbiór drogi w obecności burmistrza Ziębic, radnych miejskich, przedstawicieli wykonawcy i pracowników Urzędu Miejskiego w Ziębicach. W przyszłym roku zostanie przebudowany odcinek ulicy Cichej (od Wojska Polskiego do Spacerowej i przygotowywanych do sprzedaży działek budowlanych), co jeszcze bardziej ułatwi przemieszczanie się mieszkańcom Ziębic i skróci drogę wyjazdy z osiedla w stronę Wojska Polskiego.

UM Ziębice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)