[FOTO] Zaplątani w sieci uzależnień - festiwal profilaktyczny

czwartek, 12.5.2022 09:43 636 0

W Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki w środę 11 maja miał miejsce V Festiwal Profilaktyczny Młodzieży Dolnego Śląska "Zaplątani" przygotowany przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich. W wydarzeniu wzięła udział młodzież z dolnośląskich hufców pracy i uczniowie ząbkowickich i ziębickich szkół.

Podczas festiwalu uczestnicy wzięli udział w quizie wiedzy, konkursie piosenki i scenki profilaktycznej jak również prezentowali swoje prace plastyczne. 

- "Zaplątanie", czyli  uzależnienia, to nie tylko alkohol, narkotyki czy nikotyna, to również ogromne zagrożenie płynące z sieci internetowej - mówiła kierownik ząbkowickiego OSiW OHP,  Krystyna Zerbok.

- To zaplątanie w różne obszary różnego rodzaju uzależnień jest coraz bardziej agresywne. dotykają coraz większej liczby osób. Jeśli jednak będziemy świadomi tych zjawisk,  tego, że otaczająca nas rzeczywistość jest pełna tych wszystkich uzależnień, jest szansa żeby się, jak to się mówi w żargonie młodzieżowym "ogarnąć" lub próbować się tym zagadnieniom przeciwstawić. Na pewno relacje między ludzkie, ten kontakt bezpośredni jest taką rzeczą fundamentalną, żeby się przed tymi zjawiskami, zwłaszcza związanymi z siecią i portalami społecznościowymi, bronić  - dodawał komendant wojewódzki Ochotniczych Hufców Pracy, Dariusz Mikosa. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)