[FOTO] Zamek Kamieniec Ząbkowicki rozpoczął rundę wiosenną. Sylwester Kowal o strategii rozwoju klubu

czwartek, 21.3.2024 07:28 2277

W sobotę 16 marca piłkarze Zamka Kamieniec Ząbkowicki rozpoczęła rundę wiosenną. I choć drużyna trenera Markowskiego przegrała przed własną publicznością z AKS-em Strzegom 2:1, to z nadzieją parzą w przyszłość. O planach na rozwój klubu i o niezbędnych do podjęcia działaniach mówi Sylwester Kowal,  nowy prezes klubu sportowego Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

Klub sportowy Zamek Kamieniec Ząbkowicki powstał w 1948 r. Od początku działalności przez jego szeregi przewinęło się kilkaset dzieci i młodzieży z terenu gminy Kamieniec Ząbkowicki. Obecnie klub zrzesza ponad 120 zawodników, występujących w drużynach seniorów, juniorów, rezerw oraz trampkarzy. Barwy klubu są świetnie rozpoznawalne i kojarzone ze sportowym duchem, a rozgrywki  drużyn przyciągają zainteresowanie wielu kibiców i są najlepszą sportową atrakcją miejscowości.

- Rozwój naszego klubu wymaga kompleksowej strategii, która pozwoli na osiągnięcie sukcesów sportowych i finansowych. Jednym z kluczowych elementów tej strategii powinno być inwestowanie w drużyny młodzieżowe, które stanowią fundament przyszłego sukcesu klubu - mówi Sylwester Kowal, nowy prezes klubu sportowego Zamek Kamieniec Ząbkowicki -  Nie inaczej będzie w kolejnych latach naszego funkcjonowania. W tej kwestii planujemy organizację różnego rodzaju wydarzeń sportowych, turniejów i imprez dla dzieci i młodzieży, co z pewnością pomoże integrować społeczność lokalną. Poprawa kadry trenerskiej to także istotny element, który pozwoli na lepsze przygotowanie zawodników do rywalizacji na najwyższym poziomie. Przez ostatnią dekadę posiadaliśmy 2 trenerów z licencjami UEFA. Obecnie w klubie liczba szkoleniowców wzrosła do pięciu i na tym nie poprzestaniemy. Nie ukrywamy, że nasze dorosłe drużyny grające obecnym sezonie w lidze okręgowej oraz B klasie chcą w niedalekiej przyszłości zagrać na wyższym poziomie.

Jak dodaje prezes, chce zbudować silne finanse w klubie, które są niezbędne do utrzymania wysokiej konkurencyjności oraz do inwestowania w rozwój infrastruktury sportowej. W ostatnim czasie udało się poprawić stan bieżni wokół boiska oraz samej murawy.

- Najbliższe plany obejmujące murawę to dosiew trawy w polach bramkowych lub jej całkowita wymiana. Poprawa warunków treningowych i poprawa jakości boisk są kluczowe dla dalszego rozwoju klubu i zwiększenia atrakcyjności dla potencjalnych talentów. Odnowiono również budynek szatniowy oraz pomieszczenia gospodarcze. Wszystko to dzięki naszym sponsorom, którym serdecznie dziękujemy. Relację z władzami miasta nie są takie, jakich byśmy oczekiwali. Na obiecany przez burmistrza garaż czekamy już kilka miesięcy.

Sylwester Kowal przekonuje, że stworzenie warunków do sukcesów sportowych wymaga także założenia nowych sekcji sportowych, które pozwolą poszerzyć bazę talentów i zwiększyć potencjał rozwoju klubu:

- Przed laty istniały takie w naszym klubie. Działania te powinny być prowadzone w sposób zrównoważony i długofalowy, aby zapewnić stabilność klubu i kontynuację sukcesów sportowych. Mamy nadzieję, że władze miasta pomogą nam w realizacji tych planów i uznają nasze starania dla mieszkańców gminy za warte wpisania w strategię jej rozwoju. Jako klub sportowy chcemy być wzorem etycznym i wprowadzać odpowiednie wartości wśród naszych członków i sympatyków. Dobrym pomysłem może być również nawiązanie współpracy z lokalnymi szkołami i organizacjami sportowymi, aby promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży. Mamy świetnych kibiców, sympatyków oraz zarząd, któremu nie brakuje determinacji do pracy na rzecz rozwoju klubu I stworzenia warunków do sukcesów sportowych naszych sportowców. Podsumowując, mamy nadzieję, że nasza praca przyniesie owoce i przyczyni się do rozwoju sportu w naszej okolicy oraz pozytywnie wpłynie na życie społeczności lokalnej.

 

 art. spons.