komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 13 czerwca 2021

Lucjana, Antoniego

[FOTO] Ząbkowickie Krzywe Wieże wręczone

piątek, 26.6.2020 15:45 , komentarze: 4 , odsłony: 3373
kategorie artykułu:

Ząbkowickie Krzywe Wieże – prestiżowe wyróżnienie Burmistrza Ząbkowic Śląskich zostały wręczone po raz szósty. 

Niestety, w tym roku z uwagi na pandemię nie mogliśmy zorganizować tradycyjnej już gali w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Najważniejsze zawsze jest bezpieczeństwo. Dziś zaprosiliśmy do urzędu Laureatów i Wyróżnionych w poszczególnych kategoriach w odstępach czasowych. Z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa Burmistrz Marcin Orzeszek wręczył statuetki w kategoriach: Przedsiębiorca Roku, Kultura i Sztuka, Uczeń na Medal, Nauczyciel na Medal, Sport i Kultura Fizyczna oraz Działalność Społeczna. Statuetkę w kategorii Ząbkowiczanin Roku 2019 otrzymał Paweł Kowalczyk, który jednak nie mógł być dziś z nami. Pozdrawiamy go serdecznie, a poniżej prezentujemy sylwetki nagrodzonych w Ząbkowickich Krzywych Wieżach 2019.

 

 

 Firma BAUD Polska sp. z o.o. jest częścią francuskiej grupy BAUD Industries, która swoje zakłady ma także we Francji czy Szwajcarii. W Ząbkowicach Śląskich firma rozpoczęła działalność  2007 roku przy ul. Waryńskiego. Specjalizuje się w produkcji masowej elementów toczonych i spęczanych. W ubiegłym, 2019 roku działalność zainaugurował nowy zakład produkcyjny firmy przy ul. Kamienieckiej. Nowa siedziba to nie tylko nowoczesność i dbałość o pracowników, ale także wielki wkład w rozwój Gminy Ząbkowice Śląskie. Obecnie firma zatrudnia ponad stu pracowników, a to nie koniec planów rozwojowych i inwestycyjnych firmy. 

 

 

Zespół Instrumentalny PLAST BAND powstał w 1975r. Założycielami zespołu byli Mirek „Słoń” Kreśniaków oraz Jacek Kubański. W swojej długiej historii zdobyli wiele nagród i wyróżnień m.in. na Grodkowskiej Jesieni Muzycznej, Ogólnopolskiej Jesieni Muzycznej w Wałbrzychu, występowali w Polskim Radiu. W 2019 roku formacja w stałym już składzie: Jacek Kubański, Mirek Kreśniaków, Andrzej Mazur, Wojtek Kolak, Piotr Kanarek oraz Paweł Chudzikowski wystąpiła na XIII Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Prudniku, gdzie zagrali w towarzystwie takich sław Jazzowych jak m.in. „Old Metropolitan Jazz Band”. Zespół występował także na naszych, ząbkowickich sceneach, m..in. jako suport Oddziału Zamkniętego i Raya Wilsona na Weekendzie z Frankensteinem, występują także na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury oraz poza nasza gminą, gdzie swoją grą promują Ząbkowice Śląskie od wielu lat.

 

 Szkoła Tańca Hanna Zielińska działa w Ząbkowicach Śląskich już od 11 lat, szkoląc aktualnie kilkuset adeptów tańca towarzyskiego. Uczniowie szkoły reprezentują i promują Gminę Ząbkowice Śląskie na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. W ubiegłym roku kilkunastu uczniów szkoły zajęło miejsca na podiach ogólnopolskich turniejów tańca. Szkoła aktywnie działa także na naszym lokalnym terenie, organizując co roku dwa pokazy tańca – zimowy i wakacyjny. Oba odbywają się na hali słonecznej, a podczas ich trwania bardzo trudno znaleźć wolne miejsce, tak wielu widzów gromadzą.

 

Witold Podraza to uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich. We wszystkich latach uzyskuje jedne z najwyższych średnich semestralnych i rocznych. Za swoje wyniki był wyróżniony Nagrodą Zarządu Powiatu Ząbkowickiego, a w ubiegłym roku otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Największym sukcesem Witka było zdobyciu tytułu  finalisty XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, co zwolniło go z matury z języka polskiego z wynikiem 100% z podstawy, rozszerzenia i części ustnej! W 2019 roku w trzyosobowej reprezentacji LO zajął II miejsce w Ogólnopolskim konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE. Zdobyli tytuł wicemistrzów Dolnego Śląska. Witold to uczeń niezwykle zaangażowany w życie szkoły, samorządu szkolnego oraz organizację wydarzeń charytatywnych. 

 

 Elżbieta Hudy jest nauczycielem języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, gdzie trafiła po likwidacji gimnazjów. I byłą to bardzo dobra decyzja dla szkoły – pani Elżbieta osiąga ogromne sukcesy w pracy z dziećmi, włączając je w udział w olimpiadach i konkursach. Zaszczepiła w dzieciach potrzebę i chęć nauki języka angielskiego, angażując się w wymianę uczniów w ramach programu ERASMUS. Program ten umożliwia wymianę międzynarodową uczniów. Jest także organizatorem Dnia Czystego Powietrza oraz współzałożycielką Ząbkowickiego Alarmu Smogowego.

 

MotoFrankenstein to Klub Motocyklowy z Ząbkowic Śląskich, który w swoich szeregach skupia miłośników jazdy motocyklami jedno i wielośladowymi. W swoich działaniach stara się czynnie uczestniczyć we wszystkich imprezach, organizowanych na terenie miasta i gminy Ząbkowice Śląskie, a także na terenie powiatu i regionu. Organizuje i uczestniczy bardzo czynnie w akcjach charytatywnych, które ratują życie i zdrowie potrzebującym. W 2019 roku MotoFrankenstein zorganizował po raz 11-sty Potworny Zlot Motocyklowy w Ząbkowicach Śląskich. Był organizatorem ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi Motoserce. Organizował te akcje w Ząbkowicach Śląskich i całym powiecie ząbkowickim. Czynnie uczestniczył w 28 finale WOŚP i pobił rekord zbiórki do jednej puszki (7400 zł). Uczestniczy także czynnie w wielu imprezach rekreacyjnych, uświetniając swoimi motocyklami program imprez i organizując motocyklowe przejażdżki dla dzieci.

Paweł Kowalczyk to  Artysta przez duże A. Wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów, laureat wielu konkursów i przeglądów piosenek. Finalista 3 edycji programu IDOL. Założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music, w której płyty nagrywają młodzi jak i uznani artyści. Znany z wyjątkowo oryginalnej twórczości, której nie da się zdefiniować w jednym gatunku muzycznym. Ma w swoim dorobku cztery albumy studyjne, wiele projektów muzycznych jak np. „AUX” czy ostatnia płyta „Piosenki Mistrza” na której wykonuje swoje aranżacje utworów Grzegorza Cichockiego. Współpracował z wieloma uznanymi muzykami i twórcami jak choćby Markiem Napiórkowskim, Robertem Kubiszynem czy Derrickiem McKenzie z legendarnego zespołu Jamiroquai. 

 

Wasze komentarze

Gratulacje dla wszystkich
piątek, 26.06.2020 17:52 autor:
piątek, 11.6.2021 11:03
6
wtorek, 1.6.2021 17:14
6
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa