komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

[FOTO] Ząbkowice Śląskie Cup - topowe polskie akademie na turnieju

poniedziałek, 9.9.2019 16:10 , komentarze: 5 , odsłony: 2977
kategorie artykułu:

W Ząbkowicach Śląskich ponownie gościły najlepsze akademie piłkarskie w kraju! Dwanaście drużyn rozegrało turniej Ząbkowice Śląskie CUP, w którym zwyciężyli młodzi piłkarze Lecha Poznań. 

 

 - Cieszymy się, że po raz drugi do Ząbkowic Śląskich przyjechały najlepsze akademie z całej Polski. To pokazuje, że organizacja i poziom sportowy jest na wysokim poziomie. Zawsze miałem takie marzenie, aby dzieci z naszej szkółki mogły spotkać się i rywalizować z najlepszymi zawodnikami i drużynami w kraju i wyglądało to naprawdę obiecująco. Chciałbym serdecznie podziękować  kochanym rodzicom naszych podopiecznych i sponsorom, którzy oddali cale serce w organizację turnieju  - mówi Tomasz Stelmach z Orlika Ząbkowice Śląskie.

Turniej Ząbkowice Śląskie Cup rozpoczął się na ząbkowickim Rynku już w piątek 6 września od uroczystej prezentacji drużyn. W sobotę i niedzielę rozgrywano mecze w dwóch grupach po sześć drużyn w każdej. Podczas rozgrywek młodzi piłkarze byli pełni zaangażowania i sportowej rywalizacji. Do świetnej gry zagrzewali ich najlepsi na świecie kibice, czyli rodzice i bliscy. Szczególne emocje wzbudził mecz finałowy między Pogonią Szczecin a Lechem Poznań, który wygrała akademia z wielkopolski po rzutach karnych.

Nie mniejsze emocje wśród kibiców wzbudził mecz gospodarzy, Orlika Ząbkowice ze Stalą Świdnica o 9 miejsce na turnieju. Wygrała drużyna z Ząbkowic, także po rzutach karnych.

- Udało nam się zrewanżować po sobotniej porażce z kolegami ze Świdnicy i rozegraliśmy emocjonujący mecz zakończony remisem, potem gorączka rzutów karnych, to zawsze atrakcyjne wydarzenie dla dzieci i kibiców. Rocznik 2010 od półtora sezonu nie przegrał żadnego meczu w rozgrywkach lokalnych, ten turniej to dla nich podniesienie poprzeczki. Do tej pory grali po czterech zawodnikach w polu, tutaj jest sześciu plus bramkarz, więc to coś nowego. Spisali się świetnie, nabierają doświadczenia z najlepszymi szkółkami. Sam występ na turnieju to swojego rodzaju wyróżnienie, bo zawodników z tego rocznika mamy dużo w Orliku, a mierzyć się z topowymi drużynami to na pewno przeżycie - dodaje Łukasz Korniów, trener ząbkowickiej drużyny.

WYNIKI.

1. Lech Poznań

2. Pogoń Szczecin

3. Śląsk Wrocław

4. Zagłębie Lubin

5. Legia Warszawa

6. Lechia Gdańsk

7. Olympic Wrocław 

8. MFK Karvina

9. Orlik Ząbkowice

10. Polonia Stal Świdnica 

11. Jagiellonia Białystok 

12. Miedź Legnica

 

 

Wasze komentarze

Ogromne brawa dla trenerów
wtorek, 10.09.2019 07:12 autor: Daga
poniedziałek, 10.8.2020 00:00
wtorek, 4.8.2020 14:38
6
piątek, 31.7.2020 09:33
piątek, 31.7.2020 09:28
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec