[FOTO] Za nami lutowa edycja Targów Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika

niedziela, 18.2.2024 18:01 2071 0

Stało się już tradycją, że w każdą 3 niedzielę miesiąca na terenie lutomierskiej serowarni , w XVIII-wiecznej oficynie dworskiej, w otoczeniu pięknych Gór Sowich, odbywają się Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika . Kolejne spotkanie z lokalnymi wytwórcami,  rolnikami, rękodzielnikami i producentami ekologicznej żywności miało miejsce 18 lutego.

Na amatorów zdrowego jedzenia czekały m.in.: ekologiczna aronia, przetwory z dyni, dekoracyjne pierniki, miody i produkty pszczele prosto z pasieki, masło, jogurty, oleje, kompoty i syropy sezonowe, sery krowie owcze i kozie, pasty i pasztety wegetariańskie, lokalne pieczywo (także bezglutenowe), przetwory warzywne i owocowe, przysmaki serowe, wędliny, mąki,  jaja i twarogi, zioła i przyprawy oraz sezonowe warzywa i owoce.

Prezentowali swoje wyroby także rękodzielnicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się czapki chmurki wykonane z wełny alpaki i merynosa,  koszyki do domu i dekoracje, ale także naturalne mydła i ekologiczne kosmetyki, obrazy i przepiękna ręcznie robiona biżuteria.

 - Na  naszych targach serwujemy zupy i  herbaty ziołowe, dania grillowane, pierogi z bryndzą, chipsy z pasternaku, domowe ciasto, pyszne przekąski oraz piwo i wino z zaprzyjaźnionej Kultury Picia – mówi Malwina Pastranak, organizatorka targów - Do dyspozycji najmłodszych jest zawsze trampolina i piaskownica.  To już sześć lat jak organizujemy targi w naszej Serowarni. W przyszłym miesiącu będziemy obchodzić 6 urodziny, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich naszych wystawców i gości. Będą niespodzianki, tort i poczęstunek. Zapraszam 17 marca do Lutomierza. Przybywajcie do nas całymi rodzinami! – zachęca Malwina Pasternak.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)