[FOTO] XXIV Turniej Piłkarski im. Ireneusza Kostana w Rudnicy

piątek, 13.8.2021 10:12 2142 0

W niedzielę 8 sierpnia na boisku w Rudnicy odbył się XXIV Turniej Piłkarski im. Ireneusza Kostana o Puchar Wójta Gminy Stoszowice. Wzięło w nim udział 6 drużyn: Wieża Rudnica (gospodarze), Cis Brzeźnica, Piasek Potworów, Przedborowianka Przedborowa, Tarnovia Tarnów i LKS Bierkowice. Turniej odbył się w roku obchodzonego przez gospodarzy jubileuszu 30-lecia istnienia Wieży Rudnicy.

Zespoły po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy, w których grały systemem każdy każdym, mecze trwały po 2x15 minut, a o końcowych miejscach drużyn decydowała liczba zdobytych punktów. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 punkty, a przy porażce - 0 pkt. Natomiast w przypadku remisu drużyny nie otrzymywały od razu po 1 punkcie, tylko była przeprowadzona seria rzutów karnych. Na wzór meczów siatkarskich ta drużyna, która wygrała rzuty karne otrzymywała 2 punkty, a drużyna przegrana zdobywała 1 punkt. Po fazie grupowej odbyła się faza pucharowa. Drużyny z trzecich miejsc w tabeli grały mecz o 5 miejsce, drużyny z drugich miejsc rozegrały mecz o 3 miejsce, a zwycięzcy grup zagrali w finale o 1 miejsce

Zawody wygrali zawodnicy z Brzeźnicy. Drugie miejsce zajęły debiutujące na naszym turnieju Bierkowice. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze z Rudnicy, którzy po rzutach karnych pokonali Przedborowiankę. A oto wyniki meczy:

 

FAZA GRUPOWA

GRUPA A
Cis Brzeźnica - Przedborowianka Przedborowa 2:0

Przedborowianka Przedborowa – Tarnovia Tarnów 1:1 (k. 4:1)
Cis Brzeźnica - Tarnovia Tarnów 3:1 

TABELA KOŃCOWA:
1. Cis Brzeźnica 6 pkt
2. Przedborowianka Przedborowa 2 pkt
3. Tarnovia Tarnów 1 pkt

 

GRUPA B

Wieża Rudnica – LKS Bierkowice 2:3
LKS Bierkowice – Piasek Potworów 2:0

Wieża Rudnica – Piasek Potworów 1:0 

TABELA KOŃCOWA:
1. LKS Bierkowice 6 pkt
2. Wieża Rudnica 3 pkt
3. Piasek Potworów 0 pkt

 

FAZA PUCHAROWA 

Mecz o 5 miejsce:

Tarnovia Tarnów – Piasek Potworów 2:0 

Mecz o 3 miejsce:

Wieża Rudnica - Przedborowianka Przedborowa 1:1 (k. 3:1) 

Finał:

Cis Brzeźnica – LKS Bierkowice 2:0


KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Cis Brzeźnica
2. LKS Biekowice
3. Wieża Rudnica
4. Przedborowianka Przedborowa

5. Tarnovia Tarnów
6. Piasek Potworów

 

Na zakończenie turnieju wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz, prezes Wieży Rudnicy Robert Kostan i Artur Kostan, syn Ireneusza Kostana, imienia którego od 24 lat jest rozgrywany turniej, wręczyli puchary najlepszym drużynom turnieju oraz zawodnikom, którym przyznano nagrody indywidualne.

 

NAGRODY INDYWIDUALNE

 KRÓL STRZELCÓW:

Paweł Milewski (LKS Bierkowice) - 5 goli 

NAJLEPSZY BRAMKARZ:
Bartosz Poręba (Cis Brzeźnica)
 

NAJLEPSZY ZAWODNIK:
Michał Głowacki (Cis Brzeźnica)


Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju oraz kibicom, którzy w niedzielne popołudnie w dużej ilości przybyli dopingować własne ekipy oraz wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju. I zapraszamy za rok!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)