[FOTO, WIDEO] Uczniowie kamienieckiej jedynki jadą na Mistrzostwa Polski w turnieju BRD!

wtorek, 29.5.2018 09:50 4132 4

Po zwycięstwie w Finale Strefy Wałbrzyskiej uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. B. Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim w składzie: Jakub Nowak,  Dominik Kwiatkowski, Klaudia Rzepa (kat. gimnazjum) oraz Aleksandra Wojtaszczyk, Maja Herbut, Paweł Bernad, Kacper Miłkowski (kat. szkoła podstawowa), przygotowani przez Annę i Piotra Jabłońskich, zmierzyli się we Wrocławiu 26.05.2018r. w Finale Wojewódzkim z drużynami ze strefy jeleniogórskiej, wrocławskiej, legnickiej w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Konkurs obejmował takie konkurencje jak: testy wiedzy, jazdę na miasteczku ruchu drogowego, jazdę na torze sprawnościowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podsumowaniu wyników w tych konkurencjach uczniowie z Kamieńca Ząbkowickiego, w kategorii gimnazjum, wygrali i jadą na Mistrzostwa Polski do Przelewic w województwie zachodniopomorskim, które odbędą się w dniach od 5-7 czerwca 2018 roku.

Natomiast w kategorii szkół podstawowych nasi uczniowie zajęli II miejsce i zdobyli również puchar najlepszej drużyny w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Nowak. Zawodnikom i ich opiekunom gratulujemy sukcesu. Życzymy im powodzenia na Mistrzostwach Polski.