komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 22 lutego 2019

Marty, Malgorzaty

[FOTO, WIDEO] Półmaraton Henrykowski i Dyszka na dokładkę

sobota, 11.8.2018 21:08 , komentarze: 2 , odsłony: 2656
kategorie artykułu:

Kilkuset zawodników w sobotę 11 sierpnia wzięło udział w henrykowskiej imprezie biegowej. Część pobiegła w VII Półmaratonie Henrykowskim, inni ścigali się w "Dyszce na dokładkę".

 

Zawodnicy obu dystansów wystartowali ze stacji PKP w Henrykowie, następnie biegli malowniczą trasą ponad 21 lub 10 kilometrów. Wytchnienie w upale przynosiły punkty z wodą oraz kurtyny wodne.  Na mecie  przy boisku sportowym LKS „Henrykowianka” zawodnicy otrzymywali pamiątkowe medale i gadżety promocyjne. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami pieniężnymi. 

 

 

W półmaratonie najlepszym okazał się Andrzej Starżyński z Klementowic. Drugi na mecie był  Pawel Olijnyk z Cherniow, a trzeci Yuriy Blahodir z Winnicy. 

Wśród pań półmaraton jako pierwsza pokonała Oksana Yurchuk, druga była z Iveno-Frankivska, druga linię mety przekroczyła Swietlana Olijnyk, a trzecia była Ewa Kowalska z Rakowic

Najlepsi w półmaratonie zawodnicy z powiatu ząbkowickiego to: Bodio Dariusz, Rajczakowski Piotr, i Pastuszka Paweł, a z gminy Ziębice to: Dudek Remigiusz, Małek Leszek, Piekoś Błażej.

Najszybsze panie na tym dystansie to z powiatu ząbkowickiego: Dudek Monika, Wójcik Monika  i Szpilarewicz Basia. Z gminy Ziębice  to: Zych Beata, Nowak Teresa i Ostrowska Joanna.

 

 

"Dyszkę" wygrał Dawid Smolak, drugi na mecie był reprezentant powiatu ząbkowickiego Dawid Kutaj, a trzeci Mateusz Moroń. Wśród pań pierwsza na mecie pojawiła się Aleksandra Grodecka, Katarzyna Gajewska, Dorota Bryda.

Wśród zawodników z powiatu ząbkowickiego pierwsze miejsce zajął Dawid Kutaj, kolejno miejsca na podium zajęli Krzysztof Cieśla i Wojciech Bieliński. W kategorii kobiet w powiecie ząbkowickim najlepsze okazały się: Grodecka Aleksandra, Hawliczek Ewelina i Herman Ewelina. 

 W kategorii gminy Ziębice wśród mężczyzn na szczycie stawki uplasowali się: Wójcik Tomasz, Szostek Hubert, Jaworski Jarosław, wśród kobiet najlepsze były: Wójcik Dorota, Sowa Dorota, Rak Basia.

 

 

 

Wasze komentarze

Brawo Dawid Kutaj
niedziela, 12.08.2018 15:20 autor:
Brawo!!!
niedziela, 12.08.2018 10:27 autor: camel

Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele