[FOTO, WIDEO] Majówka Srebrnogórska w klimacie PRL

niedziela, 1.5.2022 21:47 5594 3

Jubileuszową Majówkę Srebrnogórską, tradycyjnie w stylu PRL zorganizowano w niedzielę 1 maja w Srebrnej Górze. Imprezę rozpoczął Pochód Pierwszomajowy o godz. 15.00, który wystartował z Przełęczy Srebrnogórskiej i kierował się drogą wojewódzką nr 385 w stronę Nowego Miasta, gdzie znajdowało się główne miejsce imprezy.

W pochodzie zaobserwować można było uczestników w rozmaitych przebraniach stylizowanych na czasy PRL-u. Wielu z nich posiadało również ciekawe transparenty charakterystyczne dla tego okresu. Pochodowi przewodziła Orkiestra Dęta z Dzierżoniowa. Tuż za pieszymi uczestnikami przejechały pojazdy z czasów Polski Ludowej - duży i mały fiat, polonez, żuk, milicyjna nyska, traktor ursus i inne. Materiał wideo z pochodu pod artykułem.

W otwierającym Majówkę "przemówieniu przodowników pracy" powitał uczestników imprezy wójt gminy Stoszowice Paweł Gancarz. Można było zobaczyć występy Orkiestry Dętej z Dzierżoniowa, zespołu Borowianki oraz kapeli Many Fix. W międzyczasie organizowano konkursy wiedzy o PRL-u. O godz. 18.00 scenę przejął Kabaret Czwarta Fala. Po ich występie istniała możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia i otrzymania autografu.

O godz. 19.30 na scenę wkroczył zespół Czerwone Gitary - gwiazda wieczoru, który zgromadził liczną publiczność i zagrał swoje największe przeboje.

Przez cały czas trwania imprezy dostępne były punkty gastronomiczne z kiełbaskami, bigosem, frytkami, lodami i napojami. Do dyspozycji dzieci było wesołe miasteczko przy kościele św. Michała.

Pod sceną zgromadzonych było wiele osób w przebraniach i z gadżetami charakterystycznymi dla epoki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Zobacz wideo z Pochodu:

 

Foto, Wideo: DOBA.PL

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

SG czwartek, 05.05.2022 21:25
Kultowa impreza, dobrze że ją mamy :)
Okk wtorek, 03.05.2022 17:55
Głupie, prymitywne socjalistyczne przeslanki...po co do tego wracać...
środa, 04.05.2022 09:43
komentatorzy niezawodni - nic im się nie podoba. Tylko pompa...