[FOTO] W Ziębicach zabrzmiały kolędy i pastorałki

środa, 12.1.2022 10:22 682 1

W niedzielę, 9 stycznia, w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Ziębicach odbył się wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu Kapeli „Mała Ziemia Suska” i Zespołu Regionalnego "Ziemia Suska". Wnętrze „małego kościoła” wypełniła licznie zgromadzona publiczność oraz piękna melodia kolęd wykonywanych na „góralską nutę”.

Nie zabrakło tradycyjnych pastorałek i pieśni oraz muzyki górali babiogórskich, a także prezentacji świątecznych obyczajów z terenów Suchej Beskidzkiej, w tym krótkiej inscenizacji o życiu św. Doroty.Po koncercie Artyści zostali nagrodzeni „owacjami na stojąco”. Słowa uznania i podziękowania przekazali również Proboszcz Parafii ks. Rafał Hoczek oraz Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz. Artystów przedstawił Dyrektor Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej - Grzegorz Wysmołek, który przy okazji podziękował za ziębicką gościnność i wspaniałe przyjęcie.

Warto dodać, że niedzielny koncert jest efektem współpracy, którą Ziębickie Centrum Kultury nawiązało z Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. Pierwszym działaniem w ramach wymiany kulturalnej był październikowy koncert Ziębickiej Orkiestry Mandolinistów w ramach XXV Dni Muzyki na Zamku Suskim.

Źródło: Ziębickie Centrum Kultury

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 18.01.2022 14:07
Konopka najlepiej gra na fujarze.