[FOTO] W Ziębicach powstanie nowa hala sportowa. Umowa na budowę podpisana

środa, 10.8.2022 09:32 1148 1

We wtorek 9 sierpnia podpisana została umowa na budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach. Wykonawcą inwestycji będzie firma Budimex S.A. Hala ma powstać w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy. Na uroczystość podpisania umowy zaproszeni zostali radni, trenerzy, działacze sportowi i dyrektorzy szkół. Z ramienia gminy umowę podpisali burmistrz Mariusz Szpilarewicz i skarbnik gminy Maria Grzesik, a wykonawcę reprezentowali Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału BUDIMEX S.A., Szymon Cienciała, dyrektor Rejonu BUDIMEX S.A. i Wojciech Lesisz, dyrektor ds. handlowych BUDIMEX S.A. Oddział Południowy. Obecny był również Piotr Buzar, przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Zadanie, o którym mówiło się od przeszło 20 lat. Nauczyciele, działacze, trenerzy, rodzice, radni przytaczali wiele argumentów. Potrzebna do realizacji nauczania wychowania fizycznego, dbania o rozwój i zdrowie dzieci i młodzieży. Hala jako ważny argument za wyborem szkoły, która zapewnia bazę na dzisiaj wymaganym, standardowym poziomie. Hala jako baza do rozwoju talentów. Wraz z halą pojawi się wiele dodatkowych ofert dla naszej młodzieży na zagospodarowanie wolnego czasu i spożytkowanie swojej energii. To będzie też ważny czynnik spajający społeczność gminy, miejsce spotkań, umożliwiające rozwój wielu aktywności, nie tylko sportowych, ale i społecznych i gospodarczych. To wszystko dziś nabiera realnego kształtu - mówi Mariusz Szpilarewicz.

Inwestycja będzie kosztowała 40,7 mln zł, a już teraz gmina pozyskała 41 proc. wartości zadania z trzech źródeł: Programu Inwestycji Strategicznych Banku Gospodarstwa Krajowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Gmina cały czas podejmuje starania o kolejne dofinansowania, które pozwolą dofinansować zadanie. Burmistrz w trakcie konferencji podziękował również zespołowi pracowników zaangażowanych w przygotowanie inwestycji.

Gm. Ziębice

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

xxx piątek, 12.08.2022 09:19
a kiedy szpital wybudujecie to była by ważniejsza i lepszą...