[FOTO] W szkole "na Wrocławskiej" powstanie klasa patronacka. Firma Kordas podpisała umowę z powiatem

środa, 1.6.2022 13:45 1767 0

W siedzibie firmy Kordas w Srebrnej Górze podpisano umowę, na mocy której utworzona zostanie w Zespole Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich klasa patronacka. Dzięki nie uczniowie zyskają okazję do praktycznej nauki zawodu i poznania realiów zakładu pracy.

 31 maja w Srebrnej Górze podpisano umowę patronacką pomiędzy firmą Kordas, reprezentowaną przez prezesa zarządu, Jarosława Kielara, powiatem ząbkowickim ze starostą Romanem Festerem na czele oraz Zespołem Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich reprezentowanym przez dyrektora Ryszarda Pawłowskiego. Na jej podstawie firma Kordas obejmie patronatem klasy  II w zawodzie technik mechanik, co ma się przyczynić do podniesienia jakości kształcenia zawodowego i zapewnienia jego wysokiej efektywności. Głównym celem patronatu jest współdziałanie na rzecz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego oraz dostosowania go do wyzwań rozwojowych i potrzeb lokalnego rynku pracy.

- Cieszymy się, że możemy aktywnie partycypować w procesie kształcenia zawodowego młodzieży na terenie powiatu ząbkowickiego. Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie klasy patronackiej, to będzie to połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Będziemy przygotowywać uczniów do praktycznego wykonywania zawodu oraz do przyszłego funkcjonowania na rynku pracy. Klasą patronacką będzie 2 klasa technikum, a w ramach umowy podejmowane będą takie działania jak: współorganizowanie praktyk zawodowych, organizowanie stażu uczniowskiego, współorganizowanie wycieczek zawodowych i wiele innych – mówił podczas spotkania Sławomir Usiatycki z firmy Kordas, dodając, że inicjatywa połączenia biznesu z edukacją jest niezwykle inspirująca i przyniesie obopólne korzyści.

Starosta ząbkowicki, Roman Fester, podkreślał z kolei, że umowa patronacka to jedna z wielu inicjatyw w zakresie edukacji realizowana w powiecie, a mająca na celu wzmocnić i unowocześnić kształcenie zawodowe.

- Dzięki temu projektowi będziemy mogli wprowadzić naszych uczniów w realne życie zawodowe, pokazując, jak wygląda firma, czego oczekuje dzisiaj rynek pracy, jak trzeba być przygotowanym, żeby wejść w przestrzeń zupełnie innej produkcji niż dawniej.

Firma Kordas mieści się w Srebrnej Górze, założona została w 2005 roku i zajmuje się profesjonalną obróbką metalu. Zatrudnia ponad 200 osób, a specjalizuje się w cięciu laserowym, wykrawaniu, gięciu, toczeniu i frezowaniu, spawaniu, śrutowaniu, lakierowaniu proszkowym i montażu na potrzeby branży motoryzacyjnej, AGD, budowlanej, meblowej, przemysłu energetycznego i ciężkiego.

Podpisana umowa patronacka jest częścią realizowanego przez powiat ząbkowicki projektu „Poprawa infrastruktury dydaktycznej i dostępności dla osób niepełnosprawnych szkół zawodowych Powiatu Ząbkowickiego”.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)