[FOTO] W Stoszowicach otwarto wirtualną i pneumatyczną strzelnicę

czwartek, 30.3.2023 16:38 2641 5

Takiego obiektu w powiecie ząbkowickim chyba jeszcze nie było. W Stoszowicach w czwartek 30 marca otwarto strzelnicę sportowo-rekreacyjną, która oferuje możliwość strzelania wirtualnego i pneumatycznego. Gościem uroczystości była m.in.  Renata Mauer-Różańska, mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym  oraz wiceprezeska  Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego. 

Strzelnica powstała w Stoszowicach w niszczejącym budynku po byłej szkole podstawowej. Jak zaznaczał wójt Stoszowic, Paweł Gancarz, samorząd szukał pomysłu na zagospodarowanie obiektu, tak by służył lokalnej społeczności, bo przywrócenie mu funkcji edukacyjnej było niemożliwe.

 - Po rozmowach z Unkasem Gałkiem pojawił się pomysł stworzenia strzelnicy sportowej, która będzie służyła dzieciom, młodzieży, mieszkańcom naszej gminy, ale nie tylko, gdyż mamy nadzieję, że z obiektu będą także korzystać mieszkańcy całego powiatu ząbkowickiego, dzierżoniowskiego czy kłodzkiego - mówił wójt Paweł Gancarz - Przedsięwzięcie nie było łatwe trwało kilka lat, bo działania planistyczne zaczęliśmy już w 2018 roku. 

Strzelnica oferuje dwa typy strzelań: pneumatyczne i wirtualne (laserowe), co powoduje, że każdy może dostosować do swoich potrzeb, umiejętności i zainteresowań rodzaj treningu, broni, długości toru, czy postaw strzeleckich. 

Strzelnica pneumatyczna ma 5 w pełni wyposażonych stanowisk strzeleckich o długości ok. 15 metrów oraz pomieszczenia zaplecza.  Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła niemal 1,5 mln zł, przy czym gmina Stoszowice pozyskała dofinansowanie na ten cel w wysokości ponad 1,3 mln zł. Wykonawcą zadania była firma ROBKON z Ząbkowic Śląskich.

Strzelnica wirtualna wyposażona została w sprzęt najwyższej klasy – system szkolno-treningowy „Pojedynek” wyprodukowany przez firmę AUTOCOMP ze Szczecina, który daje wiele możliwości treningowych między innymi strzelań do celów ruchomych, ukazujących się, przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności w różnych postawach: stojąc, leżąc czy klęcząc.  Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła 407 000 zł i była w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych.

 - Pamiętam czasy, kiedy sama zaczynałam swoją przygodę ze strzelectwem, gdy każdy uczeń szkoły średniej musiał umieć strzelać. Ja również na strzelaniach programowych w ramach zajęć przysposobienia obronnego uczyłam się strzelać. Dzięki temu dowiedziałam się, że jest to dyscyplina sportowa, olimpijska, że mamy w tej dyscyplinie mistrzów olimpijskich. Powiem szczerze, że w strzelaniu zakochałam się od pierwszego strzału. Z całego serca gratuluję panu wójtowi i wszystkim mieszkańcom gminy takiego miejsca - mówiła Renata Mauer-Różańska. 

 

 

 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

piątek, 31.03.2023 11:45
fajna zabawka z 1,5 banki na wiosce - kiedy cos...
Strzelec czwartek, 30.03.2023 19:15
A można wiedzieć skąd pozyskano środki tzw zewnętrzne?
tjy piątek, 31.03.2023 08:38
Ile nas podatników ten kaprys będzie kosztował? Widać droga kampania
autor piątek, 31.03.2023 08:55
a gdzie była wyżerka po imprezie???
Tomek czwartek, 30.03.2023 16:57
z wirtualnej bym postrzelał, wygląda super i oprócz treningu na...