[FOTO] VI Cysterski Festyn Rodzinny w Henrykowie za nami

środa, 17.8.2022 10:00 1559 0

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 od Mszy św., którą poprowadził ks. Aleksander Radecki. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewniał Sudecki Kwartet Smyczkowy. Zebrani na liturgii mieszkańcy mogli nie tylko wsłuchać się w piękne melodie, ale także podziwiać niepowtarzalny charakter kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela.

Oficjalnego otwarcia festynu dokonali: o. Wiesław Rymarczyk, proboszcz henrykowskiej wspólnoty, burmistrz Mariusz Szpilarewicz, sekretarz gminy Rafał Śledź, Przewodnicząca Rady Gminy Lubań i sołtys Henrykowa Lubańskiego Teresa Trefler, sołtys Henrykowa Ryszard Dziuba oraz przedstawicielka rady parafialnej Barbara Kopij.

Następnie na scenie wystąpił duet z teatru William-Es z Wałbrzycha z recitalem piosenek lat 20. i 30.. Nieco później sceną zawładnęły piosenki patriotyczne, które wspólnie z artystami śpiewali mieszkańcy Henrykowa Lubańskiego. W trakcie występu otworzono stację szlaku św. Wojciecha. Na terenie Gminy Ziębice znajdują się dwie tablice: jedna przy Bazylice Mniejszej (otwarta 3 maja br.), a druga właśnie w Henrykowie przy parkingu leżącym nieopodal Opactwa Cystersów. O szlaku św. Wojciecha opowiedział Pan Julian Golak, który jest współinicjatorem akcji.

Dużą popularnością cieszył się występ zespołu Cisowianki, który w dwóch blokach zaprezentował najpiękniejsze ludowe pieśni.Festyn zamykał występ zespołu Grand Blue, którego opiekunem jest Jakub Statkiewicz. Razem z muzykami do Henrykowa zawitała także grupka oddanych fanów.Oczywiście nie były to wszystkie atrakcje, które czekały w Henrykowie!

Od godziny 14:00 całe rodziny brały udział w zbieraniu borówek w Gospodarstwie Ekologicznym Borówka Henrykowska. Na pole zabierał je specjalnie przygotowana do tego celu "kolejka". Na terenie samego gospodarstwa również nie brakowało atrakcji. Ogromna ilość stoisk z produktami ekologicznymi i rękodziełem skutecznie przyciągała odwiedzających.

W tym miejscu pragniemy podziękować o. Proboszczowi i całej Parafii z Henrykowa, radzie parafialnej, zaangażowanym sołectwom, Gospodarstwu Ekologicznemu Borówka Henrykowska i wszystkim wspierającym za organizację tak dużego wydarzenia. Dzięki Państwa inicjatywie o Henrykowie znowu było głośno!

Dziękujemy za promocję naszego regionu, Opactwa Cysterskiego w Henrykowie, ale przede wszystkim za możliwość stworzenie przestrzeni dla wzmacniania międzyludzkich relacji. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Henrykowa Lubańskiego za przyjęcie zaproszenia i mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku!

Gm. Ziębice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)