komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 15 lutego 2019

Jowity, Faustyna

[FOTO] V Rajd Śladami Marianny Orańskiej

czwartek, 4.10.2018 11:00 , komentarze: 18 , odsłony: 3955
kategorie artykułu:

29 września grupa 100 osób, członków i sympatyków RKS Kross Byczeń uczestniczyła w piątym jubileuszowym „Rajdzie Śladami Marianny Orańskiej”. Rajd zorganizowany przez RKS Kross Byczeń, jak zawsze  cieszył się wielką popularnością wśród mieszkańców gminy Kamieniec Ząbkowicki, zaś organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i  ciekawą trasę turystyczną na terenie zespołu pałacowo-parkowego oraz dawnego opactwa. 

Punktualnie o godzinie 16.00 grupa wraz z cystersami, hrabiami, księżniczkami i rycerzami wyruszyła z placu przy GCK w Kamieńcu w stronę dawnego opactwa. Dalej wszyscy zwiedzili kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Starszego, wysłuchując opowieści na temat jego historii, którą  w ciekawy i profesjonalny sposób opowiedział przewodnik –student Łukasz Pintal. Dalej wszyscy udali się w stronę dawnego kościoła ewangelickiego, a następnie rozpoczęła się wędrówka po kamienieckim parku.

Pierwszym dość odległym punktem na trasie zwiedzania było odrestaurowane niedawno Mauzoleum rodowe Hohenzollernów, następnie pozostałości po leśniczówce, pawilonie parkowym, ostatecznie wszyscy dotarli nad staw przy dawnym Domu Rządcy. Tam wszyscy posilili się pieczonymi kiełbaskami i gorącą herbatką.

W trakcie zwiedzania i wędrówki można było usłyszeć wiele ciekawych legend, historii i ciekawostek na temat Kamieńca. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie  na temat dziejów Kamieńca i gminy Kamieniec Ząbkowicki, za  co  otrzymali drobne upominki. Po krótkim odpoczynku wszyscy udali się do Pałacu Marianny Orańskiej, aby tam uczestniczyć w nocnym zwiedzaniu pałacu. Na zwiedzających czekały liczne atrakcje, gdyż odwiedziła ich duch Marianny, jak i innych osób z jej dworu. Nie było strasznie, lecz bardzo ciekawie.

Impreza nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie organizatorów na czele z prezesem Janem Boczulą, wiceprezesem  Beatą Stelmaszewską  oraz Waldemarem Sochą.

Za umożliwienie zwiedzania pałacu serdecznie dziękujemy wójtowi gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcinowi Czerniecowi.

Za umożliwienie zwiedzania kościoła serdecznie dziękujemy  proboszczowi parafii. ks. mgr lic. Wojciechowi  Jarosławowi  Dąbrowskiemu.

Rajd odbył się dzięki dofinansowaniu  Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

 

 Łukasz Pintal

 

 

Serdeczne podziękowania  również dla:

Tomasza Spyrka

Łukasza Pintal

Beaty i Tomasza Kuchejda

Mateusza Kuchejda

Kacpra Socha

Teatru Rodzice Dzieciom

Towarzystwu Miłośnikom Ziemi Kamienieckiej

Piekarnictwu  J.Z.K.Białas

Oraz wszystkim uczestnikom.

 

 

 

Wasze komentarze

Super, Elegancja,BRAWO
czwartek, 04.10.2018 17:28 autor:
- deficyt budżetu gminy w wysokości - 13 982 204
czwartek, 04.10.2018 20:57 autor:
No, ale dlaczego nie zabrali Wazona?
czwartek, 04.10.2018 17:59 autor:

poniedziałek, 11.2.2019 09:04
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa