komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 14 listopada 2018

Rogera, Serafina

[FOTO] Urodziny Ojczyzny w Ziębicach

piątek, 9.11.2018 16:42 , komentarze: 14 , odsłony: 2268
kategorie artykułu:

W Ziębickim Centrum Kultury w przepięknej oprawie odbyły się „Urodziny Ojczyzny”, czyli Gminno-Powiatowa akademia pt. „Teatr mój widzę ogromny. Inscenizacja dla Niepodległej” przygotowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach. Jak przystało na urodziny był też tort biało-czerwony, który wzbudził zachwyty.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, który w 100-rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości wybrzmiał wyjątkowo dostojnie. Następnie po okolicznościowych przemówieniach podsumowano cykl konkursów i warsztatów organizowanych z okazji jubileuszu niepodległości, wyróżniono także Teresę Nowak, ziębicką biegaczkę, która 4 listopada wzięła udział w maratonie nowojorskim – New York City Marathon 2018.

Wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Jaki znak twój? Orzeł Biały… Polskie Symbole Narodowe” zorganizowanym przez ZSP w Ziębicach i Starostwo Powiatowe.

Grafika komputerowa i fotografia:  I miejsce: Maja Mirzewska (SP 1 Kamieniec Ząbkowicki), wyróżnienia – Kordian Kot (ZSP Ziębice) i Marcin Noculak (SP 4 Ziębice)

Praca plastyczna: I miejsce: Agata Andrzejewska (LO Ząbkowice Śląskie), wyróżnienia: Adrian Banasik (SP 2 Ziębice), Aleksandra Łukasik (SP 2 Ziębice) i Szymon Kuziemko (SP 2 Kamieniec Ząbkowicki)

Plakat: wyróżnienia: Oliwia Józefowicz (LO Ząbkowice Śląskie) i Aleksandra Ostropolska (LO Ząbkowice Śląskie) 

Następnie niezwykle utalentowani uczniowie ZSP Ziębice wykonali patriotyczny słowno-muzyczny montaż z multimedialnym dopełnieniem wyświetlanym na rzutniku. Występ zakończył się etiudą teatralną.

Niespodzianką dla wszystkich zebranych był wspaniały tort biało-czerwony, jak przystało na urodziny ojczyzny. Wykonała go Aszka ze Złotego Stoku, a uczniowie klas gastronomicznych ZSP Ziębice przygotowali przekąski także nawiązujące do barw narodowych.

 

sobota, 10.11.2018 17:45
5
sobota, 10.11.2018 11:20
1
piątek, 9.11.2018 16:42
14
czwartek, 8.11.2018 20:01
8
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg