[FOTO] Uroczyste wbicie łopaty pod budowę hali magazynowo-produkcyjnej w Ząbkowicach Śląskich

poniedziałek, 3.10.2022 13:49 2473 2

Przy ulicy Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich rozpoczęła się budowa Lokalnego Centrum Biznesu, czyli hali magazynowo-produkcyjnej. W poniedziałek 3 października dokonano symbolicznego wbicia łopaty, inaugurując inwestycję.

Nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna to inwestycja Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (WSSE). Na uroczystości symbolicznego wbicia łopaty pod jej budowę pojawili się przedstawiciele WSSE,  w tym prezes zarządu Piotr Wojtyczka, burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek,  posłowie, wicewojewoda dolnośląski, samorządowcy ziemi ząbkowickiej i radni Ząbkowic Śląskich. 

Hala magazynowo-produkcyjna wraz z częścią socjalno – biurową, pełną infrastrukturą zagospodarowania terenu oraz instalacją fotowoltaiczna ma powstać w Ząbkowicach Śląskich z myślą o małych i średnich firmach i inwestorach. 

- Spotykamy się tutaj w Ząbkowicach Śląskich, aby symbolicznie wbić łopatę, ale jak widzicie państwo ta budowa już się rozpoczęła i 30 czerwca 2023 roku zostanie zakończona. Będzie to hala czteromodułowa o powierzchni ponad 5000 metrów kwadratowych. wartość inwestycji to blisko 23 miliony złotych - mówił poseł Marcin Gwóźdź - To jest początek inwestycji w gminie Ząbkowice Śląskie, jeśli chodzi o infrastrukturę przemysłową. To komplementarny element rozwoju gospodarczego  nie tylko gminy Ząbkowice Śląskie, całego powiatu ząbkowickiego, ale i ościennych powiatów czyli kłodzkiego i dzierżoniowskiego. 

Burmistrz Ząbkowic Śląskich podkreślał z kolei, że rozwój gminy Ząbkowice Śląskie, to rozwój całego powiatu ząbkowickiego. 

- Przy ulicy Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich (jest to boczna ulica od ul. Cukrowniczej - przyp. red.), gdzie będzie zlokalizowana hala magazynowa, w najbliższym czasie powstanie również Inkubator Przedsiębiorczości (inwestorem będzie gmina Ząbkowice Śląskie) oraz zakład produkcyjny z branży spożywczej (prywatny inwestor) - mówi Marcin Orzeszek. 

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

środa, 05.10.2022 07:09
Marcin z Kamieńca do Marcina z Ząbkowic przyjechał, świat się...
lokalny przedsiebiorca poniedziałek, 03.10.2022 20:30
Kto na tym zyska?