komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego


[FOTO] Tylko przeżyć - spotkanie autorskie Sylwii Winnik

piątek, 15.3.2019 10:32 , komentarze: 0 , odsłony: 1871
kategorie artykułu:

Oddanie, odwaga, strach i tęsknota towarzyszą polskim żołnierzom na zagranicznych misjach. Są one także stałym elementem codzienności ich bliskich, żon, dzieci, rodzin, pozostawionych w kraju. Wszystkie te emocje pokazała w swojej najnowszej książce "Tylko przeżyć" pochodząca z Ząbkowic Sylwia Winnik. W czwartek 14 marca w ząbkowickiej bibliotece odbyło się spotkanie pisarki z czytelnikami.

Po powrocie z pierwszej misji Darek był jak surykatka. Nasłuchiwał, obserwował, wszystko było dla niego podejrzane. Któregoś dnia wybraliśmy się do banku. Załatwialiśmy zwykłe codzienności. Nagle coś stuknęło. Mój mąż momentalnie padł na ziemię. Ciągle był niespokojny. Mówił: "Jak tu się ciężko żyje! Tam musiałem tylko przeżyć!” - wspomina na łamach książki Marzena, żona Darka, który od piętnastu lat jest na wojnie.

"Tylko przeżyć" to książka zawierająca piętnaście rozmów z żołnierzami, ich żonami, dziećmi i bliskimi. "Tylko przeżyć" ta myśli towarzyszy żołnierzom na misjach, "tylko przeżyć" powtarzają sobie ich żony, które zostają same z problemami, codziennością, wychowaniem dzieci i ciągłym strachem o męża. 

- Chciałam pokazać w tej książce wojnę z innej perspektywy - kobiety, która tu w Polsce, pozostając bez męża, musi stoczyć swoją własną walkę. To było bardzo trudne, dla mnie jako pisarki. Rozmowa z rzeczowym żołnierzem, który opowiada: byłem tu, widziałem to, jest zupełnie innym przeżyciem niż emocje jego żony - mówiła Sylwia Winnik podczas spotkania. 

 

Sylwia Winnik podczas spotkania opowiadała o pracy nad książką, zdradzała kulisy przeprowadzonych rozmów i urywki historii zawartych w "Tylko przeżyć".

 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 27.3.2020 11:12
poniedziałek, 23.3.2020 13:52
piątek, 20.3.2020 09:14
środa, 18.3.2020 09:39
poniedziałek, 9.3.2020 09:38
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe