[FOTO] Tragiczny wypadek motocyklisty pomiędzy Ząbkowicami Śl. a Stolcem

piątek, 16.7.2021 10:06 19271

15 lipca ok.godz. 21 na drodze pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a Stolcem doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku, którego zginął młody mężczyzna.

15 lipca 2021 r. około godziny 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 385 pomiędzy miejscowościami Ząbkowice Śląskie i Stolec, kierujący motocyklem marki Kawasaki, 26-latek stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, w wyniku czego wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. Pomimo  reanimacji mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zmarł. Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna jechał z nadmierną prędkością i nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

Był to już drugi motocyklista, który zginął na drogach naszego powiatu w ciągu zaledwie kilku dni. Przypomnijmy, że 11 lipca br. na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 382 z ul. Kłodzką w Ząbkowicach Śląskich doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Mazda oraz motocykla. Niestety, mimo kilkudziesięciominutowej akcji reanimacyjnej prowadzonej u 38-letniego kierującego motocyklem, nie udało się przywrócić u niego funkcji życiowych. W tym przypadku do zdarzenia również przyczyniła się prędkość, z jaką poruszał się kierujący jednośladem.

- Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zawsze przestrzegali przepisów i poruszali się z prędkością dostosowaną do obowiązujących limitów oraz zapewniającą panowanie nad pojazdem. Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Jedyną ochroną motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem czy też przeszkodą, jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask - mówi rzecznik KPP Ząbkowice Śl.

Źródło: zabkowice-slaskie.policja.gov.pl