[FOTO] Tłumy na jubileuszowych Targach Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika w Lutomierzu!

niedziela, 19.3.2023 17:38 4229

Już od 5 lat w gospodarstwie państwa Pasternaków w Lutomierzu, w gminie Stoszowice, organizowane są  Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika. Idea możliwości z jednej strony sprzedaży, a z drugiej kupna lokalnej, domowej,  ekologicznej żywności oraz rękodzieła i wyrobów prosto od wytwórców była strzałem w dziesiątkę, o czym świadczą tłumy na marcowych, jubileuszowych targach. 

Na co dzień rodzina Pasternaków prowadzi gospodarstwo rolne,  zagrodę edukacyjną i serowarnię. Produkty wytwarzane przez nich można kupić w małym sklepiku na terenie gospodarstwa oraz na różnorodnych targach i jarmarkach. Pięć lat temu wpadli na pomysł, by takie targi zorganizować u siebie, zapraszając tych, którzy podobnie jak oni sami wytwarzają lokalnie, rodzinnie i zdrowo. I od tamtego czasu w każdą  trzecią niedzielę miesiąca odbywają się w Lutomierzu  Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika.

- Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali, którzy są z nami już tyle lat i razem z nami wspaniale się rozwijają - mówiła Malwina Pasternak częstując wraz z mamą, Stanisławą, pysznym tortem. 

Gospodarze atrakcji na ten dzień przygotowali naprawdę sporo.  Przez występy zespołu ludowego Polanie, pokaz tańca flamenco czy pyszne warsztaty dla najmłodszych. Dzielnicowy gminy Stoszowice przestrzegał przed równymi rodzajami oszustw i rozdawał ulotki, a gratulacje i podziękowania w kierunku organizatorów targów płynęły z każdej strony, m.in. od wójta gminy Stoszowice Pawła Gancarza czy Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Oczywiście jak zawsze sercem każdych targów byli wystawcy oferujący swoje produkty, od których mnogości, pyszności i różnorodności naprawdę aż kręciło się w głowie. Ale zobaczcie sami w naszej galerii...