komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego

[FOTO] Terytorialsi pomagali likwidować skutki podtopień w Ciepłowodach

piątek, 14.5.2021 10:17 , komentarze: 1 , odsłony: 3522
kategorie artykułu:

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagali usuwać skutki nawałnicy, jaka z środy na czwartek przeszła nad gminą Ciepłowody. 

 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej skupili  się na usuwaniu skutków nawałnicy i  przygotowaniu infrastruktury do kolejnych silnych  opadów deszczu. 21 terytorialsów z 16 DBOT, od południa do późnych godzin wieczornych  udrażnia rowy melioracyjne, kanały odpływowe, koryta małych rzek i zatkane gałęziami przepływy pod mostami.

- Działania żołnierzy polegają przede wszystkim na udzieleniu pomocy mieszkańcom miejscowości Ciepłowody, która po wylaniu niewielkiej rzeki, została  podtopiona. Ucierpiały przede wszystkim zabudowy jednorodzinne i mieszkania znajdujące się tuż przy rzece. Woda przelała się przez kilka lokali mieszkalnych, które zostały kompletnie zniszczone i zabłocone. Od kilku godzin żołnierze pomagają właścicielom  w wynoszeniu zalanych i zniszczonych mebli oraz nasypują i  układają worki z piachem w miejscach, gdzie wezbrana woda wystąpiła z koryta. Spodziewane są bowiem kolejne opady i rzeka może ponownie wylać - mówi kpt. Renata Mycio z DBOT. 

Tak sprawne i szybkie działania podjęte przez żołnierzy 16 DBOT możliwe były dzięki natychmiastowej wymianie informacji, która jest efektem dobrej współpracy z samorządem terytorialnym i Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

 

 

Wasze komentarze

no i co P,O, potrzebni są wojska obrony terytorialne ,...
niedziela, 16.05.2021 11:23 autor: kaik
piątek, 11.6.2021 11:03
6
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa