komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego

[FOTO] Terytorialsi pomagali likwidować skutki podtopień w Ciepłowodach

piątek, 14.5.2021 10:17 , komentarze: 1 , odsłony: 3523
kategorie artykułu:

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagali usuwać skutki nawałnicy, jaka z środy na czwartek przeszła nad gminą Ciepłowody. 

 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej skupili  się na usuwaniu skutków nawałnicy i  przygotowaniu infrastruktury do kolejnych silnych  opadów deszczu. 21 terytorialsów z 16 DBOT, od południa do późnych godzin wieczornych  udrażnia rowy melioracyjne, kanały odpływowe, koryta małych rzek i zatkane gałęziami przepływy pod mostami.

- Działania żołnierzy polegają przede wszystkim na udzieleniu pomocy mieszkańcom miejscowości Ciepłowody, która po wylaniu niewielkiej rzeki, została  podtopiona. Ucierpiały przede wszystkim zabudowy jednorodzinne i mieszkania znajdujące się tuż przy rzece. Woda przelała się przez kilka lokali mieszkalnych, które zostały kompletnie zniszczone i zabłocone. Od kilku godzin żołnierze pomagają właścicielom  w wynoszeniu zalanych i zniszczonych mebli oraz nasypują i  układają worki z piachem w miejscach, gdzie wezbrana woda wystąpiła z koryta. Spodziewane są bowiem kolejne opady i rzeka może ponownie wylać - mówi kpt. Renata Mycio z DBOT. 

Tak sprawne i szybkie działania podjęte przez żołnierzy 16 DBOT możliwe były dzięki natychmiastowej wymianie informacji, która jest efektem dobrej współpracy z samorządem terytorialnym i Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

 

 

Wasze komentarze

no i co P,O, potrzebni są wojska obrony terytorialne ,...
niedziela, 16.05.2021 11:23 autor: kaik
czwartek, 17.6.2021 17:56
2
czwartek, 17.6.2021 12:18
2
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie