[FOTO] Terytorialsi pomagali likwidować skutki podtopień w Ciepłowodach

piątek, 14.5.2021 10:17 5241 1

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagali usuwać skutki nawałnicy, jaka z środy na czwartek przeszła nad gminą Ciepłowody. 

 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej skupili  się na usuwaniu skutków nawałnicy i  przygotowaniu infrastruktury do kolejnych silnych  opadów deszczu. 21 terytorialsów z 16 DBOT, od południa do późnych godzin wieczornych  udrażnia rowy melioracyjne, kanały odpływowe, koryta małych rzek i zatkane gałęziami przepływy pod mostami.

- Działania żołnierzy polegają przede wszystkim na udzieleniu pomocy mieszkańcom miejscowości Ciepłowody, która po wylaniu niewielkiej rzeki, została  podtopiona. Ucierpiały przede wszystkim zabudowy jednorodzinne i mieszkania znajdujące się tuż przy rzece. Woda przelała się przez kilka lokali mieszkalnych, które zostały kompletnie zniszczone i zabłocone. Od kilku godzin żołnierze pomagają właścicielom  w wynoszeniu zalanych i zniszczonych mebli oraz nasypują i  układają worki z piachem w miejscach, gdzie wezbrana woda wystąpiła z koryta. Spodziewane są bowiem kolejne opady i rzeka może ponownie wylać - mówi kpt. Renata Mycio z DBOT. 

Tak sprawne i szybkie działania podjęte przez żołnierzy 16 DBOT możliwe były dzięki natychmiastowej wymianie informacji, która jest efektem dobrej współpracy z samorządem terytorialnym i Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

kaik niedziela, 16.05.2021 11:23
no i co P,O, potrzebni są wojska obrony terytorialne ,...