[FOTO] Święto Niepodległości w Złotym Stoku. Nagrodzono zasłużonych, wręczono stypendia sportowe

piątek, 12.11.2021 11:33 1497 0

Święto Niepodległości w Złotym Stoku to tradycyjnie okazja do wyróżnienia Zasłużonych dla Miasta i Gminy oraz wręczenia stypendiów sportowych dla uzdolnionej młodzieży. 

 

Złotostockie gminne uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Złotym Stoku.

O godz. 14.00 przy pl. Mickiewicza burmistrz Grażyna Orczyk, w krótkim wystąpieniu, przypominała  narodową drogę do wolności, nawiązują też do historii miasta: „Warto więc dziś na chwilę zatrzymać się i zastanowić się nad naszą „małą historią”, jakże wpisującą się w tę „wielką historię”. Mowa tu o naszych rodzicach, dziadkach czy pradziadkach, którzy 76 tal temu przybyli na Dolny Śląsk. I znów historia spowodowała, że nasi dzielni przodkowie znaleźli tu, na Dolnym Śląsku swój nowy dom, swoją nową „Małą Ojczyznę". Po złożeniu kwiatów i występie dzieci z przedszkola „Bajka” mieszkańcy w przemarszu z towarzyszeniem Górniczej Orkiestry Dętej, pocztów sztandarowych OSP Złotego Stoku i Mąkolna przeszli do Rynku. Po odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie do kapsuła czasu.

O godz. 15.00 w kościele parafialnym wystąpiły ze swoim patriotycznym programem artystycznym dzieci z przedszkoli „Bajka” i „Zielona Dolina”.

Niezwykle ważnym akcentem uroczystości było wręczenie przez burmistrz Grażynę Orczyk i przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietę Ruszkowska tytułów „Zasłużony dla miasta i gminy Złoty Stok” oraz nagród dla naszej zdolnej młodzieży za wybitne osiągnięcia sportowe.

Tytuły Zasłużonego za 2020 rok, zgodnie z decyzją Kapituły otrzymali:

Halina Głąb – mieszkanka Mąkolna

Górnicza Orkiestra Dęta ze Złotego Stoku

Za 2021 rok uhonorowani zostali:

Zespół Ludowy „Górskie Echo” z Chwalisławia

Agata Pawłowska – Król – dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotym Stoku,


Janina Frankowicz – mieszkanka Złotego Stoku

 

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali:

Laura Piszczyk, Antonina Jamróz, Julia Rożniatowska – zawodniczki Karate Kyokushin 

 

Daniel Mrozek – zawodnik strzelectwa sportowego

 

Zakończyliśmy nasze uroczystości cudownym koncertem „Polska Niepodległa” w wykonaniu orkiestry i chóru SYGNAŁ MIŁOSIERDZIA.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)