[FOTO] Studniówka maturzystów z "Wrocławskiej"

poniedziałek, 15.1.2024 09:12 3995

6 stycznia 2024 roku, o godzinie 19.00 w restauracji „Esperanto” w Świdnicy rozpoczął się bal studniówkowy. Jest to piękna tradycja, wpisana w kalendarz najważniejszych wydarzeń  naszej szkoły. Część oficjalną, w imieniu maturzystów, poprowadzili Patrycja Szarek, Szymon Jaroczyński oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Sito. Uroczystość otworzył dyrektor Ryszard Pawłowski, który przywitał zaproszonych gości: starostę Romana Festera z małżonką,  burmistrza Marcina Orzeszka,  Beatę Zawadę jako reprezentantkę Rady Rodziców, rodziców, grono pedagogiczne oraz młodzież.

Dyrektor podsumował pięć lat nauki obecnych maturzystów w szkole na Wrocławskiej. Zwrócił uwagę na trudne doświadczenia z tego czasu: pandemię koronawirusa  i związaną z nią edukację zdalną oraz wojnę w Ukrainie. Podkreślił również skalę wyzwań związanych z reformą edukacji przywracającą ośmioletnie podstawówki i pięcioletnie technika-tegoroczni maturzyści są pierwszym rocznikiem, który po reformie uczy się w murach naszej szkoły przez pięć lat.  Dyrektor podziękował wychowawczyniom klas maturalnych:  Joannie Marcinowskiej- klasa 5AA,  Agacie Kazimierczak-Czapidze- klasa 5BB,  Ewie Niezgodzie-Dziale- klasa 5CC,   Agnieszce Jasek-Łacie- klasa 5DD i  Sylwii Harasymowicz-Lis- klasa 5EE za troskę, pomocną dłoń oraz wsparcie w trudnych chwilach. Podziękowania usłyszeli również nauczyciele- za zaangażowanie w przekazywanie wiedzy i cierpliwe w tym towarzyszenie, rodzice- pierwsi nauczyciele i wychowawcy swoich dzieci oraz komitet studniówkowy, na barkach którego spoczęła organizacja balu. Ryszard Pawłowski wyraził także wdzięczność staroście za działalność przyczyniającą się do dobrego funkcjonowania Zespołu Szkół Zawodowych i uznawania placówki za atrakcyjne miejsce kształcenia dla młodych ludzi.

Następnie głos zabrali: starosta i burmistrz, życząc maturzystom wytrwałości, satysfakcjonujących wyników w egzaminach oraz szampańskiej zabawy. Szczególnie miłym akcentem było wręczenie przez maturzystów kwiatów i przekazanie słów wdzięczności staroście, burmistrzowi, dyrektorom szkoły i wychowawcom.  

Maturzyści zachwycili nas niezwykle pięknym wykonaniem poloneza, który jest nieodłączną i wzruszającą częścią studniówki, jak co roku przygotowanym pod kierunkiem  Anny Wilk. Jednym z elementów części artystycznej była niespodzianka- prezentacja zdjęć z pięciu wspólnych lat, przygotowana przez uczniów technikum informatycznego. Pokaz ten sprawił wszystkim wiele radości i zabrał w wyjątkowo sentymentalną podróż. Podsumowaniem części artystycznej było niezwykle piękne i wzruszające wykonie piosenki „Niech żyje bal” zaśpiewanej przez Izabelę Kiepielę. Kończąc część oficjalną, w imieniu rodziców głos zabrała Pani Regina Bobrowska, dziękując wszystkim za przybycie na uroczystość i zachęcając do radosnego przeżycia kilku godzin wspólnej zabawy oraz uroczyście wznosząc toast za pomyślność wszystkich uczestników balu.

Po części oficjalnej oraz smacznym obiedzie rozpoczęły się tańce na parkiecie, które trwały do 4 rano. Świetnie spisał się didżej  Mariusz Koszyk, który porwał wszystkich do tańca, grając zróżnicowany repertuar oraz organizując liczne zabawy i konkursy, wybrano również króla i królową balu. Studniówka była niepowtarzalną okazją do miłego spotkania maturzystów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości– uroczysta oprawa, piękne stroje uczestników, różnorodna muzyka, rozmowy i wspólny taniec złożyły się na niepowtarzalną atmosferę spotkania. Ten piękny bal z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 

ZSZ w Ząbkowicach Śląskich