[FOTO] Studniówka maturzystów z "Wrocławskiej"

poniedziałek, 6.2.2023 16:19 5655

4 lutego  o godzinie 18.00 w restauracji „Esperanto” w Świdnicy rozpoczął się bal studniówkowy. Część oficjalną, w imieniu maturzystów, prowadzili Amelia Dłubacz i Dominik Huzarewicz. Uroczystość otworzył dyrektor Ryszard Pawłowski, który przywitał zaproszonych gości:  starostę Romana Festera z małżonką, burmistrza Marcina Orzeszka,  Beatę Zawadę jako reprezentantkę Rady Rodziców, rodziców, grono pedagogiczne i młodzież.

Pan dyrektor podsumował cztery lata nauki obecnych maturzystów w szkole na Wrocławskiej. Zwrócił uwagę na trudne doświadczenia w ciągu tego czasu: epidemię koronawirusa  i związaną z nią edukację zdalną oraz wojnę na Ukrainie.  Ryszard Pawłowski wyraził nadzieję, że wspomniane wydarzenia nie będą przeszkodą w pomyślnym zdaniu egzaminu maturalnego. Podziękował wychowawcom klas maturalnych:  Annie Barze – wychowawcy klasy 4TSB,  Annie Semeniuk – wychowawcy klasy 4A,  Monice Germańskiej – wychowawcy klasy 4TE,   Agnieszce Rabendzie – wychowawcy klasy 4TI i P Julicie Pikul – wychowawcy klasy 4TG za trud i zaangażowanie w przekazywanie wiedzy, a zwłaszcza za kształtowanie właściwych postaw wychowawczych swoich uczniów. Podziękowania usłyszeli również nauczyciele przedmiotów ogólnych i zawodowych, rodzice – pierwsi nauczyciele i wychowawcy swoich dzieci oraz komitet studniówkowy, na barkach którego spoczęła organizacja balu. Dyrektor wyraził także wdzięczność staroście Romanowi Festerowi za działalność przyczyniającą się do dobrego funkcjonowania Zespołu Szkół Zawodowych i uznawania placówki za atrakcyjne miejsce kształcenia dla młodych ludzi.

Następnie głos zabrali: starosta ząbkowicki i burmistrz Ząbkowic Śląskich, życząc maturzystom wytrwałości w ostatnich przygotowaniach do egzaminu maturalnego, satysfakcjonujących wyników, udanego startu w dorosłe życie oraz wspaniałego balu studniówkowego. W imieniu rodziców głos zabrała  Kornelia Sołtys, dziękując wszystkim za przybycie na uroczystość i zachęcając do radosnego przeżycia kilku godzin wspólnej zabawy. Szczególnie miłym akcentem było wręczenie przez maturzystów kwiatów i przekazanie słów wdzięczności staroście, Panu burmistrzowi, dyrektorom szkoły i wychowawcom.  

Nieodłączną częścią studniówki jest polonez, pięknie wykonany przez młodzież przygotowaną przez Panią Annę Wilk. Zamknięciem części artystycznej był wspaniały pokaz taneczny w wykonaniu Sylwii i Tomasza Romanowskich. Kolejny uroczysty moment stanowił toast z okazji balu.

Po smacznym obiedzie rozpoczęły się tańce na parkiecie, prowadzone przez didżeja i wodzireja, Pana Mariusza Koszyka, dzięki któremu w ciągu dziesięciu godzin zabawy niewiele osób siedziało przy stole – zdecydowana większość tańczyła w parach, w kółku i brała udział we wspólnych zabawach i konkursach. Eleganckie stroje wieczorowe, różnorodna muzyka, ładnie udekorowana sala, smaczne jedzenie, okazja do rozmów, podziękowań i wielu pamiątkowych zdjęć, a przede wszystkim radość bijąca z twarzy biorących udział w zabawie złożyły się na niepowtarzalną atmosferę spotkania. Ten piękny bal na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 

tekst i foto: ZSZ w Ząbkowicach Śląskich