[FOTO] Sportowy turniej ministrantów Diecezji Świdnickiej w Kamieńcu

niedziela, 24.2.2019 12:30 3133

23 marca po raz pierwszy w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się Turniej Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej. 83 członów służby liturgicznej stanęło w szranki w dwóch dyscyplinach – tenisie stołowym i szachach.

Turniej poprzedziła msza święta sprawowana w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Jakuba Starszego w Kamieńcu Ząbkowickim, którą sprawowali opiekunowie służby liturgicznej naszej diecezji wraz z ks. Wojciechem Dąbrowskim – proboszczem parafii oraz ks. Krzysztofem Orą odpowiedzialnym za duszpasterstwo służby liturgicznej w diecezji, który wygłosił homilię, zapraszając młodych służących przy ołtarzu do tego, aby przyjęli jako swoje motto wywodzące się z duchowości ignacjańskiej łacińskie słowo MAGIS – bardziej i nie pozwolili sobie na przeciętność.

Po Mszy Świętej rozpoczął się turniej gdzie w dwóch kategoriach wiekowych wystąpiło 55 tenisistów
i 28 szachistów z 18 parafii naszej diecezji pod okiem dyrektorów sportowych: Państwa Anny i Piotra Jabłońskich oraz Pana Tomasza Piwińskiego rozgrywali mecze. Ostatecznie 18 członków Służby Liturgicznej stanęło na podium i zostało nagrodzonych pucharami ufundowanymi przez wójta gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcina Czernieca, który wraz z Bernadetą Chodasewicz przewodniczącą Rady Gminy, zaszczycił swoją obecnością uczestników turnieju.

Zwycięzcami turnieju zostali:

Tenis stołowy

indywidualni gracze juniorzy:

- I miejsce Mateusz Łata z parafii pw. św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

- II miejsce Piotr Słodkowski z parafii pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej,

- III miejsce Patryk Burzyński z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej ze Strzegomia.

Indywidualni gracze starsi:

- I miejsce Kacper Maj z parafii pw. św. Jadwigi w Ząbkowicach.

-II miejsce zajął Adam Lewandowski z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Świdnicy,

- III miejsce Mateusz Nowotyński z parafii pw. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Zdroju-Czermnej.

Debel:

- I miejsce drużyna z parafii pw. św. Alberta ze Świebodzic.

- II miejsce drużyna z parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy

-III miejsce drużyna z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy.

Szachy juniorzy:

- I miejsce Antoni Pieszczoch z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy

- II miejsce  GabrielaPiwińska z parafii pw. św. Mikołaja w Doboszowicach.

-III miejsce Antoni Krzywak z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny