komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 21 lutego 2020

Eleonory, Fortunata

[FOTO] Pożar na os. XX-lecia i ewakuacja ponad 30 osób

niedziela, 2.2.2020 13:27 , komentarze: 8 , odsłony: 10255
kategorie artykułu:

W niedzielę 2 lutego tuż po godzinie 4.00 na osiedlu XX-lecia w Ząbkowicach Śląskich zauważono silne zadymienie w jednym z bloków, gdzie doszło do pożaru. Ewakuowano ponad 30 osób, cztery osoby trafiły do szpitala.

 

 

 

Straż pożarna została poinformowana o pożarze jednego z mieszkań w bloku na osiedlu XX-lecia. Na miejsce skierowano 6 zastępów PSP, w tym JRG Ząbkowice Śląskie, JRG Dzierżoniów i JRG Kłodzko, a także OSP Braszowice, OSP Stolec, OSP Olbrachcice. 

Po przybyciu na miejsce straży pożarnej zastano silne zadymienie klatki schodowej, lokatorzy przez okno poinformowali strażaków, że pali się najprawdopodobniej jedno z mieszkań na 3 piętrze.

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia pożaru, w tym celu zbudowano linię gaśniczą. 

Jak się okazało na korytarzu na parterze palił się wózek elektryczny, wózek dziecięcy, i rowery. Natomiast we wskazanym przez  mieszkańców lokalu nie stwierdzono pożaru, ale panowało tam silne zadymienie. Wewnątrz znaleziono dwóch nieprzytomnych mężczyzn, którzy zostali przekazani pogotowiu ratunkowemu i trafili do szpitala.

Podczas działań ewakuowano także 31 mieszkańców bloku, dwie osoby, które źle się czuły także zostały przewiezione do szpitala.

 Na miejscu pojawił się także burmistrz Marcin Orzeszek

Po przyjeździe na miejsce i po rozmowie z dowódcą akcji i komendantem powiatowym PSP została podjęta decyzja o otwarciu szkoły podstawowej nr 3 i podstawieniu na miejsce 2 busów do ogrzania oraz przewozu Mieszkańców. Ewakuowani Mieszkańcy podjęli decyzję o pozostaniu na miejscu w klatce obok. Ciepłe napoje (herbata, kawa) zostały przywiezione na miejsce zdarzenia. Dziękuję strażakom z PSP, strażakom ochotnikom z naszych jednostek, ratownikom medycznym, policjantom, pracownikom gazowni i spółki Tauron, dyrekcji SP nr 3, Mieszkańcom sąsiednich klatek i wszystkim zaangażowanym w pomoc zagrożonym Mieszkańcom. Zgodnie z procedurami nieruchomość po akcji została przez strażaków przekazana prezesowi spółdzielni mieszkaniowej - powiedział burmistrz. 

 

Po ugaszeniu pożaru, oddymieniu pomieszczeń i sprawdzeniu za pomocą specjalistycznych urządzeń lokatorzy wrócili do mieszkań. Działania służb ratunkowych zakończyły się po godzinie 7.00. 

 

 

Wasze komentarze

Skąd przyjechała straż?
niedziela, 02.02.2020 16:21 autor:
Olek pisk..rozpylił gaz ha ha ha ha ha ha ha...
niedziela, 02.02.2020 21:01 autor:
dwa lata temu był czad w klatce obok
niedziela, 02.02.2020 13:43 autor:
A teraz czado men.
niedziela, 02.02.2020 14:02 autor: Lelum polelum
poniedziałek, 17.2.2020 08:49
poniedziałek, 17.2.2020 10:07
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.