komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

[FOTO] Powiatowa uroczystość kombatancka w Ziębicach

piątek, 20.9.2019 16:46 , komentarze: 4 , odsłony: 3604
kategorie artykułu:

Po raz kolejny w Ziębicach, pod pomnikiem Orła Piastowskiego, oddano cześć żyjącym i zmarłym obrońcom ojczyzny. Powiatową uroczystość kombatancką uświetniła oprawa wojskowej orkiestry z Żagania i wojskowej kompanii honorowej.

Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w ziębickiej bazylice, gdzie modlono się za kombatantów, których z roku na rok jest coraz mniej. Następnie zgromadzeni przeszli na Rynek,  by wysłuchać koncertu orkiestry wojskowej z Żagania i zobaczyć wystawę w CITiK-u poświęconą rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

Główne obchody miały miejsce pod pomnikiem Orła Piastowskiego. W okolicznościowych przemówieniach samorządowcy i parlamentarzyści, a także przedstawiciele kombatantów  podkreślali wagę pamięci o trudnej historii naszego kraju i ludziach, którzy nie wahali się za nią walczyć, a nawet oddać życie. Szczególnym wyrazem czci oddanej kombatantom i wszystkim obrońcom ojczyzny był Apel Poległym i oddana salwa honorowa. 

Na zakończenie wicestarosta Ząbkowicki Waldemar Wieja, burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz oraz przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych posadzili dęby pamięci oraz odsłonili tablicę dla uczczenia kombatantów Ziemi Ziębickiej. 

 

Wasze komentarze

Wszystko w godzinach pracy i nauki. Po godzinach chyba nikt...
sobota, 21.09.2019 20:49 autor: WAGAROWICZKA
poniedziałek, 28.9.2020 09:38
1
piątek, 25.9.2020 16:54
3
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec