[FOTO] Postępuje przebudowa DW395 w Henrykowie

poniedziałek, 2.5.2022 12:07 1584 2

Duża inwestycja prowadzona na drodze wojewódzkiej nr 395 w Henrykowie - ulica Henryka Brodatego - wymaga koordynacji i stałego uzgadniania w zakresie prac realizowanych również przez gminę.

W ramach tej inwestycji wykonywana jest gminna kanalizacja deszczowa, która będzie służyła odprowadzaniu wód opadowych z rejonu tej ulicy i zabudowań znajdujących się przy H. Brodatego. Gmina Ziębice finansuje tę część zamówienia w kwocie prawie 1,4 mln zł. Podczas ostatniego spotkania na placu budowy omówiono zakres prac dodatkowych, m.in. przebudowy studzienek.

Przedstawiciel Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ziębicach, który jest właścicielem kanalizacji sanitarnej, poinformował o stanie kanalizacji. W ocenie zakładu nie wymaga ona przebudowy, a w związku z tym inwestycja nie miałaby uzasadnienia ekonomicznego. Wykonane do tej pory prace przy tej kanalizacji, m.in. w 2017 roku, dają gwarancje na dalsze długoletnie użytkowanie instalacji.

W przypadku ewentualnej przebudowy kanalizacji sanitarnej nie będzie też konieczności naruszania betonowej podbudowy drogi.Burmistrz Ziębic zdecydował, że przetarg na przebudowę ulicy Słonecznej wraz z połączeniem do ul. H. Brodatego zostanie przeprowadzony na jesień z terminem wykonania prac do połowy 2023 roku, tak aby skoordynować prace z otwarciem ruchu przez drogę nr 395. Gmina pozyskała wsparcie finansowe na przebudowę ulicy Słonecznej w kwocie 237.132 zł.

Gmina Ziębice

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Gość wtorek, 03.05.2022 08:34
Jak nie wymaga przebudowy? Co godzinę, co tydzień, co ...
Mieszkaniec wtorek, 03.05.2022 08:38
Brawo ty