[FOTO] Ponad 20 nowych strażaków może już wyjeżdżać do akcji

poniedziałek, 6.12.2021 09:15 1369 0

4 grudnia w remizie OSP Braszowice odbył się egzamin kończący drugie w tym roku „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Egzamin składał się z dwóch części. Teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu wiedzy, uwzględniającego zakres merytoryczny materiału opanowanego w trakcie szkolenia oraz części praktycznej, polegającej na wykonaniu zadania odzwierciedlającego realne zdarzenie między innymi: pożar budynku gospodarczego, pożar w przestrzeni otwartej, działania z użyciem drabin przenośnych oraz sprzętu specjalistycznego.

Egzamin z wynikiem pozytywnym ukończyło 23 „świeżo upieczonych” strażaków, w tym 3 kobiety.

- Dziękujemy wszystkim, którzy poświecili swój czas wolny przeznaczony dla bliskich oraz rodzin aby podnosić swoje umiejętności dla dobra innych. Mamy nadzieję, że czas spędzony z Nami nie pójdzie na marne, a chęć niesienia bezinteresownej pomocy będzie Waszym celem nadrzędnym. Jednocześnie specjalne podziękowania składamy Zarządowi Jednostki OSP Braszowice, który z uwagi na sytuację epidemiologiczną umożliwił przeprowadzenie Szkolenia we własnej Remizie. Na koniec jeszcze raz przypominamy „Wartość Strażaka to dokładnie tyle ile daje on z siebie tym którym niesie pomoc” - mówi Mirosław Gomółka z KP PSP w Ząbkowicach Śląskich. 

 

 

KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Dodaj komentarz

Komentarze (0)