[FOTO] Poetyckie zakończenie Tygodnia Bibliotek w Ziębicach. Mieszkańcy spotkali się z Mirką Szychowiak

czwartek, 16.5.2024 14:12 365 0

Poetyckie zakończenie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Ziębicach. W środę, 15 maja, w ogrodzie Ziębickiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie, którego bohaterką była Mirka Szychowiak - poetka i prozaiczka mieszkającą i tworzącą w Księżycach, koło Wiązowa.

Spotkanie z autorką poprowadził Karol Maliszewski - noworudzki poeta i prozaik, krytyk literacki, doktor habilitowany - profesor Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozmowa snuła się wokół najnowszego tomu poetyckiego Mirki Szychowiak zatytułowanego „Poza zasięgiem”, ale prowadzący zwinnie poszerzał debatę o historię początku pracy twórczej Szychowiak, a także wcześniejsze książki, m.in. debiut prozatorski, czyli zbiór opowiadań „Gniazdozbiór” oraz tomik „Kup mi las”.

- Niech żałują Ci, których wczoraj nie było… Energia, która wytworzyła się pomiędzy Poetką, Poetą, a publicznością jest nie do powtórzenia i była pięknym finałem naszego tygodnia bibliotek. Kazimierz Przerwa-Tetmajer pisał: Eviva l’arte!, niech żyje sztuka! My dopowiadamy: niech żyje poezja! -przekazuje Ziębickie Centrum Kultury.

/ZCK/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)