[FOTO] Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie

czwartek, 29.7.2021 16:31 2092 2

Poseł, Andrzej Grzyb, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski, Wójt Gminy Stoszowice, Paweł Gancarz oraz przewodniczący Rady Gminy Stoszowice Marcin Józefiak w czwartek 29 lipca uroczyście podpisali i wmurowali akt erekcyjny Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie.

Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie realizowana jest w ramach zadania „Budowa Akademii Nowoczesnego Przedsiębiorcy – Inkubatora Przedsiębiorczości w Gminie Stoszowice”. Koszt inwestycji to ponad 5,3 mln złotych, aż 85% kwoty to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

Budowa rozpoczęła się w lutym tego roku, a budynek nabrał już wyraźnych kształtów, sytuacja pandemiczna jednak dopiero teraz pozwoliła na uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego, którego dokonali poseł RP Andrzej Grzyb, marszałek Cezary Przybylski, wójt gminy Stoszowice, Paweł Gancarz oraz przewodniczący Rady Gminy Stoszowice Marcin Józefiak. Swoją kielnię cementu dołożyli także przedstawiciel głównego wykonawcy firmy WOLBUD oraz burmistrz Środy Śląskiej, Adam Ruciński - samorząd ten był drugim obok Stoszowic, który otrzymał dofinansowanie na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości. 

Inkubator będzie zapleczem dla tworzących się młodych przedsiębiorstw związanych profilem działalności z żywnością ekologiczną oraz z sektorem produkcji maszyn i urządzeń dla odnawialnych źródeł energii.

- Inkubator będzie skupiał przedsiębiorców, lokalnych wytwórców, którym brakuje miejsca, gdzie mogliby w godnych warunkach się rozwijać. To miejsce ma dać zaplecze, preferencyjne warunki i odwagę tym przedsiębiorcom do rozwoju - mówił wójt gminy Stoszowice.

- To ważne, że miejsca takie jak to powstają na całym Dolnym Śląsku. Jesteśmy regionem innowacyjnym i wspierającym przedsiębiorczość. Wierzę, że inkubator pozwoli na realizację wielu ciekawych pomysłów i stworzenie nowych miejsc pracy – mówił z kolei marszałek Cezary Przybylski.

 

  

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Arcymag sobota, 31.07.2021 19:25
Erekcyjnego to mi się tylko z jednym kojarzy jak ixxx.com/pl
poniedziałek, 02.08.2021 14:56
Dobrze ci sie kojarzy. Nazwa w obu przypadkach dotyczy czegos...