komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 26 marca 2019

Larysy, Emanyela

[FOTO] Po raz ósmy Orszak Trzech Króli w Bardzie

wtorek, 8.1.2019 08:50 , komentarze: 0 , odsłony: 660
kategorie artykułu:

Podobnie jak w ubiegłych latach pochód był podzielony na kontynenty, każdy z uczestników na początku otrzymał tradycyjną koronę, przyporządkowujący go do danej części naszego świata.

Cała oprawa została pięknie przygotowana, było dużo kolęd, pastorałek i pieśni. Po części artystycznej przy ulicy Skalnej rozśpiewany korowód tradycyjnie przeszedł ulicami miasta tym razem pod Urząd Miasta i Gminy Bardo.


Po drodze zgodnie z tradycją ulicznych jasełek, zostały przedstawione sceny z Pisma Świętego, nawiązujące do naszych tradycji bożonarodzeniowych. Było więc kuszenie przez diabła, który chciał odwieść zebranych od udania się do Betlejem, wędrowanie z Trzema Królami, przestraszenie przez Heroda oraz wspólne kolędowanie.


Warto dodać, że bardzki Orszak Trzech Króli swoją obecnością po raz kolejny wsparli postulanci z postulatu Zgromadzenia Redemptorystów z siedzibą w Bardzie, którzy wzmocnili też grupę aktorską i wokalną towarzyszącą przemarszowi.


Finał Orszaku był w bardzkiej bazylice, gdzie zebrani, najpierw oglądali układ taneczny wykonany przy muzyce kolędowej przez zespół Przełomiacy, a po pokłonie Trzech Króli dla Świętej Rodziny i złożeniu darów Jezusowi wysłuchaliśmy ponad godzinnego koncertu, który na wszystkich zrobił ogromne wrażenie.


Koncert został podzielony na trzy części. Można było posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu, najpierw trio: Julia Topolanek – śpiew i skrzypce, Bartłomiej Pacan – śpiew i wiolonczela, Szymon Wejcht – gitara. Następnie kapela Przełomiacy wraz z kierującym Pawłem Muzzy Mikosz (gitara basowa), Martyną Orzechowską (skrzypce) i Zuzanną Denys (skrzypce). Na zakończenie, w trzeciej części, wystąpił chór CANTUS, który działa przy bazylice wambierzyckiej od 1995 r. Założycielem, kierownikiem i dyrygentem jest muzyk i organista Bazyliki Stanisław Paluszek.
Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański był pod wrażeniem tak wspaniałego wydarzenia artystycznego. Na zakończenie koncertu w swoim krótkim przemówieniu pozdrowił przybyłą delegację z czeskiej Skalicy oraz podziękował wszystkim organizatorom Orszaku, przybyłym gościom i mieszkańcom Barda. Następnie zaprosił artystów aby jeszcze raz na bis zaśpiewali i zagrali dla zgromadzonych osób.


Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś zapraszamy za rok!


Organizatorem głównym Orszaku było Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie oraz Parafia NNMP w Bardzie.

 

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 13 godz temu
niedziela, 24.3.2019 16:38
piątek, 22.3.2019 09:11
1
piątek, 22.3.2019 08:54
1
piątek, 22.3.2019 08:47
czwartek, 21.3.2019 08:51
3
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC