[FOTO] Piknik z okazji 30-lecia samorządu i 10-lecia Górniczej Orkiestry Dętej

sobota, 21.5.2022 19:16 2670 3

W sobotę 21 maja w Złotym Stoku odbyły się uroczystości związane z 30-leciem lokalnego samorządu i 10-leciem Górniczej Orkiestry Dętej.

Obchody rozpoczęły się liturgią w złotostockim kościele, po czym zebrani udali się na plac rekreacyjny przy Centrum Kultury i Promocji, gdzie odbywał się piknik. Na uroczystość przybyli nie tylko przedstawiciele złotostockiego samorządu, pracownicy urzędu i instytucji gminnych, sołtysi, radni, ale także delegacje z gmin partnerskich. Jubileusz uświetniły swoją obecnością także orkiestry dęte z Kamiennika i Czech.

Burmistrz Złotego Stoku w swoim wystąpieniu nawiązała do pierwszych wyborów samorządowych, które odbyły się 32 lata temu.

- Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat, po reaktywacji samorządu mieszkańcy wszystkich gmina, miasteczek, wiosek mogli dokonać wyboru, mogli decydować, kto w ich imieniu będzie piastował te ważne funkcje społeczne decydował o losach gmin, miast i sołectw. Reforma samorządowa była reformą trudną, gdyż wymagała wielu działań, wielu pomysłów i inicjatyw. Każde dziesięciolecie wyznaczało nowe cele i zadania. Niezależnie od tego, to piastował funkcje w organach samorządowych, wszystkie osoby, które pracowały w samorządzie i na rzecz samorządu zawsze dążyły do tego, żeby zmieniać gminę i poprawiać warunki życia mieszkańców. – mówiła burmistrz Grażyna Orczyk - Reforma samorządowa z 1990 roku  pozwoliła na samodzielne funkcjonowanie gmin, które po raz pierwszy zostały wyposażone w majątek, w nieruchomości, finanse, dzięki którym realizacja zadań była możliwa, w swoje własne zadania i kompetencje.

Burmistrz Złotego Stoku przypomniała, że w przeciągu tych 32 lat złotostockiego samorządu funkcję radnych piastowało 98 osób, natomiast w pięciu sołectwach gminy było 29 sołtysów. W szczególny sposób podziękowano za długoletnią pracę 11 emerytowanym urzędnikom magistratu.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

złotostok poniedziałek, 23.05.2022 08:00
a gdzie mały Stasiu etatowy otwieracz???a poseł Marcin niech za...
wtorek, 24.05.2022 10:35
o, to szacun dla Pani Marysi z magistratu
niedziela, 22.05.2022 18:17
Super impreza ładnie grali