[FOTO] Otwarcie ulicy Chabrowej i drogi gminnej w Opolnicy

czwartek, 22.12.2022 19:29 934 0

W zimowej aurze 21 grudnia dokonano symbolicznego otwarcia ulicy Chabrowej w Bardzie i drogi gminnej w Opolnicy, które w tym roku przeszły gruntowną przebudowę. 

W uroczystości udział wzięli m.in.: poseł RP Marcin Gwóźdź, burmistrz  Barda Krzysztof Żegański, zastępca burmistrza Barda Rafał Batóg, pracownicy urzędu w Bardzie, przewodnicząca Rady Miejskiej w Bardzie Barbara Strzelec wraz z radnymi, Joanna Wierusińska sołtys Opolnicy, Maciej Haczkowski prowadzący nadzór inwestorski, przedstawiciele wykonawcy inwestycji a także ksiądz proboszcz parafii w Bardzie Mirosław Grakowicz.

Dzięki realizacji przedsięwzięcia na odcinku ul. Chabrowej powstała nawierzchnia z kostki betonowej, wykonano sieć wodociągową oraz zamontowano nowe oświetlenie uliczne. Natomiast na odcinku drogi gminnej w Opolnicy położono nawierzchnię z asfaltobetonu, przedłużono sieć kanalizacji deszczowej, wykonano wjazdy na posesje i również zamontowano nowe oświetlenie uliczne.

Warto podkreślić, że Gmina Bardo na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 253 700,00 złotych z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Natomiast wartość całej inwestycji wyniosła: 2 380 264,14 złotych.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)