[FOTO] Otwarcie nowej pracowni mechanicznej i podsumowanie zagranicznych staży w ZSP Ziębice

środa, 14.12.2022 11:14 844 0

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach zaprezentował się we wtorek 13 grudnia od najlepszej strony, wskazując na możliwości, jakie daje swoim uczniom, najpierw podczas podsumowania staży zagranicznych, a następnie podczas otwarcia nowoczesnej pracowni mechanicznej.

 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach w ostatnich latach realizowało projekt "Experiencia – zdobywamy doświadczenie międzynarodowe - czyli staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego", realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dzięki niemu uczniowie m.in. klas gastronomicznych, hotelarskich, fryzjerskich, a nawet informatycznych mogli skorzystać z miesięcznych staży zagranicznych w Portugali w mieście Evora, w Hiszpanii w Saragossie, na Cyprze w Patos oraz we Włoszech we Forli. Tam nie tylko zwiedzali i korzystali z uroków miejscowości, ale przede wszystkim pozyskiwali bezcenne doświadczenie pracując u lokalnych pracodawców.

Podczas podsumowania projektu "Experiencia" uczniowie podzielili się z zebranymi wrażeniami z odwiedzanych miejsc oraz zrelacjonowali swój pobyt na stażu. Przyszli kucharze przygotowali dla wszystkich poczęstunek składający się z przekąsek związanych z krajami, w których odbywali staże.

 Kolejnym elementem, który na pewno wzbogaci ofertę edukacyjną ZSP Ziębice było otwarcie nowej pracowni mechanicznej. Dzięki realizowanemu przez powiat ząbkowicki w ZSP Ziębice, ZSZ w Ząbkowicach Śląskich oraz SOSW w Ząbkowicach Śląskich  projektowi "Poprawa infrastruktury dydaktycznej i dostępności dla osób niepełnosprawnych szkół zawodowych Powiatu Ząbkowickiego" podjęto działania mające na celu dostosowanie systemu kształcenia zawodowego powiatu ząbkowickiego do wyzwań nowoczesnej gospodarki i oczekiwań regionalnego rynku pracy.

W "Cegalku" pomieszczenia po dawnych warsztatach zostały wyremontowane i wyposażone w potrzebny do zajęć praktycznych sprzęt.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)