[FOTO] Otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego przy SOSW

czwartek, 2.6.2022 13:14 2085 1

Dzieci uczęszczające do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) w Ząbkowicach Śląskich otrzymały w tym roku na dzień dziecka długo oczekiwany prezent – boisko wielofunkcyjne z placem zabaw. Oficjalne oddanie do użytku nowego obiektu zbiegło się z uroczyście obchodzonym co roku w SOSW „Dniem dziecka”, który jest jednocześnie „Świętem szkoły”.

Tę podwójną okazję do świętowania uświetniła akademia, podczas której Pani dyr. SOSW Delfina Grzęda podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej ważnej dla szkoły inwestycji oraz wspierających jej realizację, a dzieci przedstawiły wzruszający program artystyczny gorąco przyjęty przez zgromadzoną w auli publiczność.

Po części artystycznej wszyscy udali się na przyszkolny plac gdzie miało miejsce oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie boiska wielofunkcyjnego z placem zabaw.

Inwestycja pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z placem zabaw i zagospodarowaniem terenu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ząbkowicach Śląskich” została zrealizowana przez Powiat Ząbkowicki z dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

Zakres inwestycji obejmował:

– budowę boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem,

– budowę placu zabaw dla wychowanków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

– wykonanie wiaty rekreacyjnej,

– wykonanie ciągów komunikacyjnych łączących budowane obiekty sportowo-rekreacyjne z budynkami SOSW,

– wykonanie ogrodzenia panelowego.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła: 859 000,00 zł
Dofinansowanie ze środków RFIL : 700 000,00 zł.

 

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

mieszkaniec czwartek, 02.06.2022 14:52
Senator Stasiu, to może zabrał by się za naprawę dróg...