komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 29 stycznia 2020

Zdzisława, Franciszka

[FOTO] Orszak Trzech Króli w Bardzie

wtorek, 7.1.2020 18:27 , komentarze: 0 , odsłony: 1030
kategorie artykułu:

6 stycznia po raz dziewiąty ulicami Barda przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli. Jak zwykle wzięło w nim udział wielu mieszkańców Gminy Bardo i gości!

 

 

Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach każdy z uczestników na początku otrzymał tradycyjną koronę, przyporządkowującą go do danej części świata.

I tym razem, cała oprawa została pięknie przygotowana, było dużo kolęd, pastorałek i pieśni. Po części artystycznej przy ulicy Skalnej rozśpiewany korowód tradycyjnie przeszedł ulicami miasta, kierując się tak jak w u biegłym roku, pod Urząd Miasta i Gminy Bardo.

Po drodze zgodnie z tradycją ulicznych jasełek, zostały przedstawione sceny z Pisma Świętego, nawiązujące do naszych tradycji bożonarodzeniowych. Było więc kuszenie przez diabła, który chciał odwieść zebranych od udania się do Betlejem, wędrowanie z Trzema Królami, przestraszenie przez Heroda oraz wspólne kolędowanie.

Finał Orszaku był w bardzkiej bazylice, gdzie zebrani, najpierw oglądali, pokłon Trzech Króli dla Świętej Rodziny i złożenie darów Jezusowi a następnie wysłuchali ponad godzinnego koncertu, który na wszystkich zrobił ogromne wrażenie.

Koncert został podzielony na trzy części. Można było posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu, najpierw kwartetu w składzie: Julia Topolanek – śpiew i skrzypce, Bartłomiej Pacan – śpiew i wiolonczela, Adam Szczepański – śpiew i pianino oraz Tomasz Wolbisz – gitara. Następnie wystąpił zespół pokoleniowy „Przełomiacy” w którym występują nie tylko dorośli ale także młodzież i dzieci. Tą częścią występu pokierował Paweł Muzzy Mikosz (gitara basowa i kontrabas) oraz zagrali Martyna Orzechowska (skrzypce), Zuzanna Denys (skrzypce), Anna Witlake (skrzypce) oraz Witold Matus (akordeon). Warto wspomnieć, że stroną artystyczną grupy zajmuję się Mirosława Kieloch. W trzeciej części koncertu ponownie wystąpiła kapela Przełomiacy oraz jej przyjaciele. Koncert poprowadziła Magdalena Topolanek.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański był pod ogromnym wrażeniem tak wspaniałego wydarzenia artystycznego. Na zakończenie koncertu w swoim krótkim przemówieniu podziękował wszystkim organizatorom Orszaku, przybyłym gościom i mieszkańcom Barda. Po tym, wszyscy artyści wspólnie jeszcze raz zaśpiewali i zagrali dla zgromadzonych osób. Licznie zgromadzona publiczność długo oklaskiwała wspaniałych wykonawców.

 

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze

wtorek, 28.1.2020 09:46
2
poniedziałek, 27.1.2020 16:34
7
poniedziałek, 27.1.2020 14:18
1
piątek, 24.1.2020 13:59
14
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa