komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

[FOTO] Mój Cokole! Ząbkowicka Szopka Noworoczna

środa, 30.1.2019 09:51 , komentarze: 4 , odsłony: 2429
kategorie artykułu:

Stowarzyszenie Animatorów Kultury kolejny rok już ukazuje ząbkowicką rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Satyryczne spojrzenie na 2018 rok w Ząbkowicach Śląskich w Szopce Noworocznej rozbawiło do łez.

 

Tradycyjnie już szopka podzielona była na dwie części. Pierwsza nawiązywała bezpośrednio do narodzenia Jezusa, druga była satyrą na ząbkowicką rzeczywistość i lokalną politykę.

Osią spektaklu był tym razem cokół. Otóż w Ząbkowicach Śląskich ma stanąć pomnik – cokół. Ale kto na nim stanie? W mieście trwa poszukiwanie kandydatów.

- Bądźcie bardzo czujni, wy decydujcie, o kim będzie mowa na calutkim świecie. Kto rzecznikiem będzie dla naszego gremia, o kim będą mówić przyszłe pokolenia –słyszymy ze sceny.

Aktorzy ironicznie opowiadają o problemie smogu, modzie na bycie fot, ławeczce wolności czy mieście, w którym można się do woli bawić za darmo.  

Świetnie pokazano wybory samorządowe i kandydatów na burmistrza w krzywym zwierciadle. Obśmiano najbardziej absurdalne pomysły i obietnice wyborcze, a także powyborcze układanki i przetasowania („Od Stolca wiatr nie przyniósł żadnej zmiany”).

foto: P. Oleasz/ Doba.pl

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 7 godz temu
7
dzisiaj, 13 godz temu
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC