komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

[FOTO] Mój Cokole! Ząbkowicka Szopka Noworoczna

środa, 30.1.2019 09:51 , komentarze: 4 , odsłony: 2076
kategorie artykułu:

Stowarzyszenie Animatorów Kultury kolejny rok już ukazuje ząbkowicką rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Satyryczne spojrzenie na 2018 rok w Ząbkowicach Śląskich w Szopce Noworocznej rozbawiło do łez.

 

Tradycyjnie już szopka podzielona była na dwie części. Pierwsza nawiązywała bezpośrednio do narodzenia Jezusa, druga była satyrą na ząbkowicką rzeczywistość i lokalną politykę.

Osią spektaklu był tym razem cokół. Otóż w Ząbkowicach Śląskich ma stanąć pomnik – cokół. Ale kto na nim stanie? W mieście trwa poszukiwanie kandydatów.

- Bądźcie bardzo czujni, wy decydujcie, o kim będzie mowa na calutkim świecie. Kto rzecznikiem będzie dla naszego gremia, o kim będą mówić przyszłe pokolenia –słyszymy ze sceny.

Aktorzy ironicznie opowiadają o problemie smogu, modzie na bycie fot, ławeczce wolności czy mieście, w którym można się do woli bawić za darmo.  

Świetnie pokazano wybory samorządowe i kandydatów na burmistrza w krzywym zwierciadle. Obśmiano najbardziej absurdalne pomysły i obietnice wyborcze, a także powyborcze układanki i przetasowania („Od Stolca wiatr nie przyniósł żadnej zmiany”).

foto: P. Oleasz/ Doba.pl

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 11.2.2019 09:04
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele