komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

[FOTO] Mali i duzi posadzili krokusy na os. Pallotyńskim

środa, 10.10.2018 14:32 , komentarze: 2 , odsłony: 1498
kategorie artykułu:

W ubiegłym tygodniu na osiedlu Pallotyńskim w Ząbkowicach Śląskich mali i duzi mieszkańcy oraz dzieci z miejscowego przedszkola posadzili na skwerach krokusy. Kwitnące na wiosnę kwiaty upiększa okolicę. 

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Osiedlowy Uśmiech wraz z Urzędem Miejskim, który ufundował cebulki krokusów, w sumie 600 sadzonek, w ramach kolejnej edycji "Zielonej Gminy".

- Zasadziliśmy na naszych dwóch skwerach przy krzyżu i ławeczce kilkaset krokusów. Jednego dnia sadziliśmy krokusy z dorosłymi z osiedla Pallotyńskiego, dzisiaj przy dźwiękach wesołej muzyki, sadzimy z dziećmi - mówi Małgorzata Grzesik ze Stowarzyszenia Osiedlowy Uśmiech - Chcemy uzmysłowić mieszkańcom, że te place zieleni należą do nich, chcemy żeby były one coraz piękniejsze, a mieszkańcy integrowali się. 

 

Część cebulek stowarzyszenie przekazało maluchom z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, które wraz z wychowawczyniami zasadzili je przed budynkiem szkoły. 

Stowarzyszenie Osiedlowy Uśmiech działa na rzecz Osiedla Pallotyńskiego i integracji jego mieszkańców. Poprzez festyny, mikołajki, kiermasze, bale charytatywne oraz zajęcia plastyczne.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałki o 18.00 na zajęcia plastyczne dla dzieci oraz  w czwartki  o godzinie 16.00 dorosłych w salce w części piwnicznej domu pallotyńskiego, wejście od zakrystii. 

 

Wasze komentarze

Akcja super ale co robią tam bezradni tego osiedla...
czwartek, 11.10.2018 08:58 autor: mieszkaniec

Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa