[FOTO] Konkurs Wiedzy o Policji "Razem Bezpieczniej". OHP Ząbkowice na podium

czwartek, 28.10.2021 21:02 4052 3

Wychowankowie Ochotniczych Hufców Pracy z regonu wałbrzyskiego wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Najlepszą okazała się drużyna z OHP Dzierżoniów.

Gospodarzem XXIII edycji Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” był Ochotniczy Hufiec Pracy w Ziębicach.

- W konkursie udział biorą podopieczni  z Hufców Pracy w Bielawie, Dzierżoniowie, Nowej Rudzie, Świdnicy, Wałbrzychu, Ziębicach i nasza filia w Ząbkowicach Śląskich - mówi Grzegorz Abrahamik,  komendant Hufca Pracy w Ziębicach.

Młodzież najpierw musiała się rozwiązać test i wykazać wiedzą na temat policji, postępowań w sprawach nieletnich, zagrożeń, czy zasad bezpieczeństwa związanych z koronawiursem. Następnie każda drużyna przedstawiała scenkę w temacie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 W rywalizacji najlepsza okazała się drużyna OHP Dzierżoniów i to ona będzie reprezentowała region wałbrzyski w finale wojewódzkim. Drugie miejsce zajęła młodzież z OHP Świdnica, a trzecie OHP Ząbkowice Śląskie. Jury przyznało także dwie nagrody indywidualne: za najlepiej napisany test wiedzy Weronice Skrórce oraz za najlepiej zagraną rolę w scence (nagroda artystyczna) Kamili Purzyckiej.

Ogromnym zainteresowaniem i aplauzem cieszył się pokaz musztry i samoobrony zaprezentowany przez uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach.

Organizatorem konkursu były Hufiec Pracy w Ziębicach przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ząbkowicach Śląskich, Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz Komendą Wojewódzką OHP.  Szczególne podziękowania kierowane są do sponsorów: Piekarni Białas z Kamieńca Ząbkowickiego, Piekarni- Cukierni Ptyś z Ziębic oraz Cukierni Malaga w Ziębicach.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Miroslaw60 piątek, 29.10.2021 09:50
Swietnie! Ale i tak zostaniecie zweryfikowani. Nie pomoze nawet...
BT piątek, 29.10.2021 06:11
Świetna impreza i organizacja. :)
Mr. Kiss czwartek, 28.10.2021 23:45
Pozytywnie ! zauważam dobry trend , rośnie zainteresowanie...