[FOTO] Jerzy Piotrowski Ząbkowiczaninem Roku! Rozdano Ząbkowickie Krzywe Wieże

wtorek, 22.3.2022 22:07 5750 6

Ząbkowickie Krzywe Wieże, doroczne wyróżnienie, wręczono podczas gali 22 marca w sali widowiskowej Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki. Nagrody rozdano w siedmiu kategoriach. Ząbkowiczaninem Roku został Jerzy Piotrowski.

 

Ząbkowickie Krzywe Wieże to prestiżowe wyróżnienie burmistrza Ząbkowic Śląskich. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim uhonorowanie osób, przedsiębiorców, organizacji oraz instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji gminy Ząbkowice Śląskie. Zostały one przyznane w siedmiu kategoriach: Przedsiębiorca Roku, Kultura i Sztuka, Nauczyciel na  Medal, Uczeń na Medal, Sport i Kultura Fizyczna, Działalność Społeczna oraz Ząbkowiczanin Roku. Ten ostatni przypadł Jerzemu Piotrowskiemu, który nagrodę zadedykował wszystkim wolontariuszom, ratownikom i ludziom dobrej woli, niosącym pomoc Ukraińcom.

 

Przedsiębiorca Roku:  Multiagencja CONDITOR,

wyróżnienie: kwiaciarnia Dolce Vita i  Studio Figura

 

CONDITOR to firma z 25-letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej oraz jedna
z największych multiagencji w Polsce. Zaufanie, kompetencje, relacje i doświadczenie to jedyne, solidne fundamenty, bez których nie da się przetrwać w świecie ubezpieczeń.

Mówią o sobie: Tworzymy firmę rodzinną opartą na tych 4 filarach.

Od początku swojego istnienia przedsiębiorstwo związane jest z Ząbkowicami Śląskimi, a w 2016 roku zakończono remont obecnej siedziby przy ulicy Legnickiej 1. Firma zatrudnia 75 osób.

Przeprowadzili dla Pracowników cykl szkoleń rozwojowych UNICON, uruchomili program skierowany dla uczniów ostatnich klas ząbkowickich szkół ponadpodstawowych CONDITOR StartUp. Mając na uwadze zdrowie mieszkańców Ząbkowic- na budynku centrali zamontowali detektor airly, który na bieżąco, w czasie rzeczywistym wskazuje jakość powietrza.

 

Kultura i SztukaStowarzyszenie Animatorów Kultury SAK, 

wyróżnienie: Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Chór Gminny Musica Cordium

Stowarzyszenie Animatorów Kultury SAK w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. W 2021 roku wystawione zostały spektakle: Inka i Hejt oraz Dziesiąty Elf. Stowarzyszenie zorganizowało także uliczne kolędowanie pt. Kolędnicy z ulicy. Od samego początku istnienia działają krzewiąc kulturę w naszym mieście.

 

Nauczyciel na Medal: Ewa Żurek

wyróżnienie: Urszula Gołek  i Agnieszka Jabłońska

 Ewa Żurek jest nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Dba o wysoką jakość zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Stosuje innowacyjne metody i formy pracy. Twórczo odnosi się do realizacji programu. Samodzielnie przygotowuje i projektuje pomoce dydaktyczne wzbogacając swój warsztat pracy. 

Wykazuje aktywność w doskonaleniu zawodowym. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie „Organizacji i zarządzania w oświacie”.

Pozyskuje sponsorów zarówno na rzecz klasy, szkoły (komputery, sprzęt RTV) a przede wszystkim uczniów. Wraz z rodzicami swoich uczniów odnowiła swój gabinet. Zabiega o estetyczne wyposażenie i urządzenie klasy. 

Ze swoimi wychowankami prowadziła akcję ekologiczną – zbiórka, segregacja i sprzedaż surowców wtórnych.

 

Uczeń na Medal:  Zuzanna Cisak

wyróżnienie: Zofia Zmarlak i Martyna Jędryczko

Zuzanna Cisak jest uczennicą kl. VII a Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śl. W ciągu 7 lat dała się poznać jako osoba, która zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły. Zuzia prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią. Godnie reprezentuje klasę i szkołę w konkursach i olimpiadach, aktywnie uczestniczy  w pracach na rzecz szkoły, klasy i miasta. Zawsze służy pomocą, szanuje poglądy innych, dba o bezpieczeństwo i zdrowie innych osób. Godnie i kulturalnie zachowuje się w szkole i poza nią. Szanuje i rozwija dobre tradycje szkoły. Zawsze zdyscyplinowana i odpowiedzialna za powierzone obowiązki. Od 5 lat jest zawodniczką Akademii Piłki Nożnej Orzeł w Ząbkowicach Śląskich. Jej sukcesy potwierdza fakt, że Ślęza Wrocław ubiega się o jej powołanie do kadry. Wspomaga czynnie WOŚP, niejednokrotnie prowadziła imprezy uświetniając je swoim pięknym głosem. Corocznie bierze udział w akcji Szlachetnej Paczki działając na rzecz potrzebujących. Jest wzorem do naśladowania.

 

Sport i Kultura Fizyczna:  Bogusław Magrel

wyróżnienie: Martyna Dobrowolska i Marlena Gąsienica

 

Bogusław Magrel – alpinista, prezes Polskiego Związku Alpinistycznego. Zdobył 4 ośmiotysięczniki: Mount Everest, Manaslu, Czo Oju, Sziszapangma. W Alpach dokonał 186 wejść na 4-tysieczniki. W 2019 roku nominowany do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” w kategorii „wyjątkowy wyczyn” za uratowanie życia 4 alpinistom. Bogusław Magrel w kwietniu 2021 roku wspiął się na największy szczyt Ziemi, czyli Mount Everest. Dokonał tego jako jedyny Polak w sezonie 2021. Wejście odbyło się przy pomocy butli tlenowej, ale w małym zaledwie dwuosobowym zespole z Nepalczykiem Kamsingi Sherpa. Na szczycie powiewała ząbkowicka flaga. W powrocie do kraju w Ząbkowickim Ośrodku Kultury i Turystyki zorganizowana została prelekcja na temat wyprawy.

 

Działalność Społeczna: Stowarzyszenie Integracja

 wyróżnienie: Klub Seniora „Przyjaciele” i Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym – Osiedlowy uśmiech

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „ INTEGRACJA” działa od ponad 20 lat.  Jest ono odpowiedzą na potrzebę integracji mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie  i ich rodzin  z różnymi niepełnosprawnościami  w jedną wielką „ rodzinę”. Od  kilku lat  realizuje zadanie publiczne pod nazwą „ Ja też potrafię”, w ramach którego odbywają się m.in. systematyczne zajęcia świetlicowe, terapeutyczne, różnego rodzaju zajęcia ruchowe (  hipoterapia, wyjścia na basen, masaż klasyczny). Stowarzyszenie organizuje ciekawe wyjazdy  metodyczno-turystyczne, imprezy okolicznościowe, zabawy taneczne. W 2020 r. Stowarzyszenie obchodziło XX-lecie  swojej działalności, które było okazją do podsumowania i pokazania działań , które zapewne są  potrzebne  w naszym lokalnym środowisku.

 

 

 Ząbkowiczanin Roku: Jerzy Piotrowski

Jerzy Piotrowski, ratownik medyczny, od 1991 roku insturktor pierwszej pomocy, w 1994 roku założył pierwszą w Polsce Rejonowe Centrum Edukacji Pierwszej Pomocy. Od 1995 roku prowadził Młodzieżową Grupę Ratowniczą, która zajmowała najwyżej miejsca w turniejach w Europie. Od 1995 roku prowadzi szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla przedszkoli, szkół oraz dla dorosłych.

W 1997 roku był zaangażowany w akcję Powódź, niosąc bezpośrednią pomoc dla 1415 rodzin przez 14 miesięcy. Od drugiego do 22. finału główny organizator finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich, od 23. do 30 finały współorganizator finałów. Organizator Młodzieżowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, programu Ratowniczek dla maluchów, projektu pn. Bezpieczny Powiat Ząbkowicki, organizator Ząbkowickich Konfrontacji Ratowniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

środa, 23.03.2022 20:05
Gratulacje Jurek
madmax piątek, 25.03.2022 23:29
A gdzie MASECZKI??????
rysiek baranowicz czwartek, 24.03.2022 20:55
brawo sami swoi,nikomu nie znani obywatele,,to nie o konkurs chodzi,,,,to...
*** środa, 23.03.2022 09:18
piękna i potrzebna uroczystość. O tyyyylu działaniach...
wtorek, 22.03.2022 22:11
Gratulacje Jurek! Zasłużone!
wtorek, 22.03.2022 22:45
Panie Jurku gratulacje . Resztę niebardzo kojarzę co i kto.