[FOTO] Inwestycje dla przyszłości - Strefa Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach na czele projektów gminy

niedziela, 17.9.2023 17:59 938

Gmina Stoszowice widzi w rozwoju przedsiębiorczości kluczową szansę na przyszłość. Obecnie realizowany jest projekt związany z zagospodarowaniem terenu i uzbrojeniem w media Strefy Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach. ma on przyciągnąć innowacyjnych przedsiębiorców z dziedzin nowych technologii, elektro mobilności i odnawialnych źródeł energii. Wartość projektu to około 29 mln zł.

 

Projekt Strefa Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach jest jednym z czterech ważnych i strategicznych przedsięwzięć dla Gminy Stoszowice. Gmina planuje także duże zadanie wodno-kanalizacyjne w trzech największych sołectwach oraz budowę kolei gondolowej z miasteczka na Twierdzę Srebrną Górę. Finansowanie tych projektów to nie lada wyzwanie, ale gmina jest gotowa na to zadanie. W ostatnich latach poszukuje środków głównie w programach europejskich i zewnętrznych źródłach.

Jak podkreśla wójt gminy Paweł Gancarz: „(…) musimy szukać tych środków w różnych miejscach. Na dzień dzisiejszy są to środki europejskie, które są nieco trudniejsze w uzyskaniu, ale jak widać skutecznie sobie z nimi radzimy.”

Paweł Gancarz dodaje, że mimo trudności związanych z pozyskiwaniem środków, gmina skutecznie realizuje projekty, co stanowi powód do optymizmu dla przyszłości rozwoju Gminy Stoszowice: „To co istotne dla mieszkańców Gminy Stoszowice to to, że te duże inwestycje, duże przedsięwzięcia w perspektywie kilku lat na pewno będą procentowały dużym rozwojem naszej Gminy.”

 

 

„Budowa Inkubatora przedsiębiorczości wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu w Strefie Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.