[FOTO] II Parafialny Piknik z okazji Dnia Dziecka w Brzeźnicy

wtorek, 6.6.2023 14:49 2781 0

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – cytatem z Janusza Korczaka śmiało można podsumować II Parafialny Piknik z okazji Dnia Dziecka w Brzeźnicy (gm. Bardo). Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 4 czerwca w sadzie przy plebanii kościoła św. Mikołaja. Organizatorzy połączyli siły, przygotowali i przeprowadzili imprezę na najwyższym poziomie. Po zakończeniu sprawnie uprzątnęli cały teren.

Zespół organizacyjny składał się z kilku podmiotów i liczył kilkadziesiąt osób. W zaaranżowanie imprezy włączyły się rady sołeckie Potworowa, Brzeźnicy i Mikołajowa razem ze swoimi paniami sołtyskami. Udział zaznaczyła rada parafialna z księdzem proboszczem, strażacy z OSP Brzeźnica oraz mieszkańcy wymienionych wsi, także ci z Grochowej. Niektórzy wsparli przedsięwzięcie finansowo i sprzętowo. Organizatorzy zaprosili do współpracy doskonale przygotowaną animatorkę kultury oraz didżeja, dzięki czemu spotkaniu towarzyszyły niezliczone zabawy i konkursy oraz przyjemna dla ucha muzyka. Impreza została przemyślana logistyczne. Były sektory z małym co nieco, plac dla zawodów i zabaw, dmuchane budowle zawsze sprawiające radość dzieciom, kącik z żywymi zwierzętami (coraz rzadszymi nawet na wsi), część zagospodarowana przez strażaków, miejsca siedzące ze stołami i ławami, przenośna toaleta.

Nie sposób wymienić wszystkich form atrakcji pomyślanych dla dobrej zabawy. Zdjęcia częściowo ilustrują aktywności dzieci. A jak szerokim echem odbiły się informacje o planowanym wydarzeniu świadczy liczba zgłoszonych dzieci. Było ich co najmniej 174. Dodając do tego opiekunów, rodziców, dziadków, rodziny, w Brzeźnicy na II Parafialnym Pikniku z okazji Dnia Dziecka zebrało się kilkaset osób. Jedna z uczestniczek, która przyjechała z Ząbkowic wyraziła opinię:

- Powiem, że się nie spodziewałam, że w takiej małej miejscowości będzie taka wypasiona impreza. Także dla rodziców. Mnóstwo atrakcji (np. fontanna z czekoladą), genialne konkursy, świetnie przeprowadzone. Jako uczestniczka bardzo dziękuję za perfekcyjne przygotowanie.

Współpraca, społeczne zaangażowanie, sprawność organizacyjna pikniku budzą podziw. Wielkie brawa.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)