[FOTO] II Bieg Śladami Marianny Orańskiej

poniedziałek, 6.6.2022 13:20 638 0

1 czerwca w Kamieńcu Ząbkowickim w odbył się II Bieg Śladami Marianny Orańskiej zorganizowany w ramach obchodów  Dnia Dziecka. 

W zawodach brali udział prawie wszyscy uczniowie z klas 1-7 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, których podzielono na 3 kategorie wiekowe: klasy 1-3, 4-5 i 6-7. Osobno biegli chłopcy i dziewczęta.  Wysoka frekwencja oraz dobra kondycja młodych biegaczy zapewniły  wysoki poziom sportowej rywalizacji.  Wszystkim zawodnikom  towarzyszyła radość i zadowolenie z podjętej aktywności  fizycznej na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu Zespołu Pałacowo-Parkowego.

Trzech najszybszych zawodników nagrodzono medalami i dyplomami, a ceremonii dekoracji dokonała dyrektor szkoły  Bożena Kołodziej. Po biegu zawodnicy i kibice  uzupełniali kalorie kiełbaskami z grilla, a następnie udali się wraz ze swoimi wychowawcami na pyszne, zimne lody, które ostudziły emocje związane z  wydarzeniami sportowymi.

Najlepsi zawodnicy zawodów w swoich kategoriach wiekowych:

Klasy I-III

Dziewczęta: 1. Bakalarz Zuzanna kl. 3a, 2. Stalska Milena kl.1a, 3. Kubień Nadia kl. 3a

Chłopcy: 1 Szeptun Kacper kl.3a, Rudek Tymoteusz  kl. 2b, 3.  Wojtas Marcel kl. 3b.

Klasy IV-V

Dziewczęta: 1. Wojtas Jessica kl. 4a, 2. Skoroda Zuzanna kl.4a, 3.  Urbaniak Wiktoria kl. 5a

Chłopcy: 1. Rudek Jakub kl. 4a, 2. Michał Bierut kl. 5a, 3. Garbacik Oskar kl. 4b 

Klasy VI-VII

Dziewczęta: 1. Stefaniuk Blanka kl. 7c, 2. Lis Klaudia kl. 7a, 3. Klak Natalia kl. 7b

Chłopcy: 1. Grzybczak Kacper kl. 7b, 2. Koprzak Bartosz kl. 7a, 3.Jaroszuk Kamil kl. 7c

 

Bieg zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Jabłońska, Aurelia Plejewska i Tomasz Piwiński przy pomocy Gminnego Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim i wicedyrektor szkoły Doroty Pastuszczak. Sekretarzem zawodów była pani Agnieszka Mikosz. Trasę biegu zabezpieczały panie: Bernadetta Tajka, Dorota Szot i Jolanta Borzencka. Opiekę nad dziećmi pełnili wychowawcy klas.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)